پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیشرفت 85 درصدی طرح توسعه فرودگاه خرم آباد

تاریخ خبر: // کد خبر: 300868 // // // //


پیشرفت 85 درصدی طرح توسعه فرودگاه خرم آباد

مدیر فرودگاه خرم آباد در دیدار با اعضای خانه مطبوعات لرستان از پیشرفت 85 درصدی طرح توسعه فرودگاه خرم آباد خبر داد.


پیشرفت 85 درصدی طرح توسعه فرودگاه خرم آباد

علی کاملی، مدیر فرودگاه در دیدار اعضای خانه مطبوعات و رسانه های لرستان به ارایه توضیحاتی درباره طرح توسعه فرودگاه، ساعات پروازی، افزایش پروازها و هوانوردی عمومی پرداخت و عنوان کرد: فرودگاه خرم آباد آماده جهش و توسعه بزرگ است و رتبه این فرودگاه در آینده نزدیک ارتقا می یابد.

کاملی گفت: فرودگاه وظایف ذاتی خود را دارد و ما بر اساس این وظایف، اقداماتی را انجام داده ایم که از جمله آنها می توان به اجرای سیستم روشنایی باند، بهره برداری از گیرنده و فرستنده‌ها، راه اندازی سیلومتر و سیستم هواشناسی کامل فرودگاهی اشاره کرد.

وی در خصوص طرح توسعه فرودگاه تصریح کرد: طرح توسعه باند و سطوح پروازی در سال ۹۲ از محل اعتبارات استانی به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء واگذار و کار اجرایی آن توسط این قرارگاه شروع شد. متاسفانه با توجه به مشکلات موجود از جمله کمبود اعتبارات، این پروژه با تاخیر روبه رو شد و اکنون طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی در انتظار  تأمین اعتبار و تکمیل پروژه قرار دارد.

مدیر فرودگاه خرم آباد به پروژه ساماندهی کانال های آب و فاضلاب اشاره و عنوان کرد: مطالعه طرح در حال انجام است و از ابتدای مهر ماه شاهد آغاز عملیات اجرایی خواهیم بود.

کاملی افزود: فرودگاه خرم آباد دارای ظرفیت پذیرش چهار هواپیما(یک هواپیمای پهن پیکر، دو هواپیمای با بدنه متوسط و یک هواپیمای سبک) به صورت همزمان است و با توجه به زیرساخت های فراهم شده آماده جهش و توسعه بزرگ است.

در ادامه دیدار، هیات مدیره خانه مطبوعات به همراه مدیر فرودگاه از پروژه های در دست اجرا و اماکن فرودگاهی از جمله ترمینال، برج  و پاویون قدیم بازدید کردند و سید احمد موسوی، مدیرعامل خانه مطبوعات لرستان از پاسخگویی شفاف مدیر فرودگاه خرم آباد و تلاش های وی در جهت پیگیری پروازها تشکر کرد و مقرر شد در روزهای آینده بازدید خبرنگاران از فرودگاه و طرح های در دست اجرا انجام شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو