پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رونق پروازها در گرو شفاف‌سازی قیمت بلیت هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 300870 // // // //


رونق پروازها در گرو شفاف‌سازی قیمت بلیت هواپیما

اگر ایرلاین‌ها به‌صورت شفاف هزینه و سود و قیمت بلیت را اعلام کنند اعتماد مردم جلب شده و پروازها رونق خواهد گرفت.


رونق پروازها در گرو شفاف‌سازی قیمت بلیت هواپیما

چندی پیش انجمن شرکت‌های هواپیمایی خواستار ارایه راهکارهای مناسب برای فعالیت شرکت‌های هواپیمایی داخلی پس از اتمام بحران کرونا شد. این در حالی است که برخی کارشناسان معتقدند زیانده بودن تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی قبل از کرونا هم وجود داشته و پس از شیوع بیماری کرونا فقط عدد آن افزایش یافته است.

این دسته از کارشناسان بر این باورند که برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی که زیانده هستند تنها راه برون رفت از شرایط ذکر شده تمرکز بر بهره‌وری و کاهش هزینه و کاهش ریخت و پاش و حتی  کاهش پروازهاست چرا که با کاهش پروازها ضرر کمتری متحمل شده و هزینه‌هایی شامل هزینه سوخت، خدمات فرودگاهی و هزینه ناوگان کاهش پیدا می‌کند.

در عین حال یک کارشناس حوزه هوانوردی که نامش در تین نیوز محفوظ است معتقد است یکی از راهکارهای بهبود وضعیت صنعت هوانوردی در دوران پسا کرونا رونق و افزایش پروازهاست.

وی گفت: برای رونق پروازها نیز اعتماد مشتریان مورد نیاز است که می‌توان با شفاف‌سازی قیمت بلیت به این هدف دست یافت.

اوعنوان کرد: برای تعیین قیمت بلیت هواپیما کلیه هزینه‌های هواپیما مانند هزینه سوخت، بیمه، حقوق کارکنان، تعمیر و نگهداری، خواب سرمایه، هزینه‌های فرودگاهی و غیره که به DOC+I معروف است را درنظر گرفته و هزینه پرواز یک صندلی را در ساعت برای هر هواپیما محاسبه می‌کنند.

این فعال حوزه هوانوردی افزود: بر اساس این محاسبات برخی هواپیماها برای پروازهای کوتاه، کم هزینه‌تر و برخی برای پروازهای دورتر اقتصادی‌تر هستند.

او گفت: این اعداد و ارقام در کشورهای مختلف تفاوت دارند و معمولاً برای هر هواپیما توسط کارخانه سازنده هواپیما در کشورهای مختلف برای بازاریابی و فروش هواپیما و رقابت با هواپیماهای مشابه به کار برده می‌شود.

به گفته وی، اگر ایرلاین‌ها به‌صورت شفاف هزینه و سود و قیمت بلیت را اعلام کنند اعتماد مردم جلب شده و پروازها رونق خواهد گرفت.

این فعال حوزه هوانوردی عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم با نظارت انجمن شرکت‌های هواپیمایی محاسبات قیمت بلیت، شفاف و با درنظر گرفتن سود معقول و مصوب، اعتماد مشتریان جلب شده و بازار پروازها مجدد رونق گیرد.


منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو