پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تیم تحقیقاتی ایرباس به پاکستان می‌رود/ اعلام جزئیات تازه از سقوط هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 300889 // // // //


تیم تحقیقاتی ایرباس به پاکستان می‌رود/ اعلام جزئیات تازه از سقوط هواپیما

در پی سقوط یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ متعلق به شرکت ملی هواپیمایی پاکستان امروز تیم تحقیقاتی این شرکت از فرانسه به کراچی خواهند رفت.


تیم تحقیقاتی ایرباس به پاکستان می‌رود/ اعلام جزئیات تازه از سقوط هواپیما

تیم تحقیقاتی ایرباس امروز به پاکستان می رود تا در مورد علل سقوط هواپیمای ایرباس 320 شرکت پی آی اِی تحقیق کند. دولت اسلام آباد ضمن صدور مجوز ویژه برای سفر این تیم تحقیقاتی به پاکستان، اعضای تیم را از اجرای محدودیت های ناشی از کرونا مانند 14 روز قرنطینه و… نیز استثنا کرد.

تنها اعضای تیم تحقیقاتی ایرباس حق پیاده شدن از هواپیما را خواهند داشت و تمام شواهد موجود به آنها اراته خواهد شد تا بتوانند تحقیقات خود را در مورد علت حادثه تکمیل کنند.

ایرباس در بررسی جعبه سیاه هواپیما نیز به پاکستان کمک خواهد کرد و اعلام کرد است پس از بررسی شواهد موجود تمام آنها را رسانه ای خواهد کرد.

از سوی دیگر سازمان هوایی پاکستان نیز جزئیات تازه‌ای از علت سقوط هواپیما منتشر کرده و مدعی شد طبق مکالمات ضبط شده و همچنین بررسی های انجام شده سرعت و ارتفاع هواپیما در نزدیک فرودگاه کراچی بیش از حد معمول بود.

برج مراقبت در این زمینه هشدارهای لازم را در 3 نوبت به خلبان هواپیما داده بود ولی وی تقریبا بی اعتنایی کرده و در پاسخ گفت: مشکلی وجود ندارد.

در این گزارش آمده است سوخت موجود در هواپیما برای یک پرواز 2 ساعت و 34 دقیقه ای کافی بود و طول مدت پرواز پیش بینی شده از لاهور به کراچی نیز یک ساعت و 33 دقیقه بود.

ارتفاع هواپیما در نزدیکی شهر کراچی باید 7 هزار فوت می بود ولی خلبان ارتفاع را روی 10 هزار فوت ( تقریبا هزار متر بالاتر از ارتفاع اعلام شده ) تنظیم کرده بود.

اولین اخطار به خلبان در این نقطه داده شد ولی او اعلام اطمینان از شرایط کرد اخطار بعدی زمانی داده شد که ارتفاع هواپیما می بایست 3 هزار فوت می بود ولی ارتفاع 7 هزار فوت بود.

اخطار سوم لحظاتی پیش از فرود داده شده و از خلبان خواسته شد که به جای فرود هواپیما ارتفاع را کم کرده و مجددا در ابتدای مسیر فرود قرار بگیرد.

در تمام این مدت خلبان حتی یکبار در رابطه با باز نشدن چرخ های هواپیما سخنی به میان نیاورد، و لحظاتی بعد هواپیما پس از برخورد با یک ساختمان بلند دچار سانحه شده و از 99 سرنشین آن تنها 2 نفر به شکلی معجزه آسا جان سالم به در بردند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو