پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | از سرگیری پروازهای فرودگاه سهند بعداز روزهایی کرونایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 300985 // // //


از سرگیری پروازهای فرودگاه سهند بعداز روزهایی کرونایی

رئیس فرودگاه سهند گفت: پروازهای فرودگاه سهند بعد از نزدیک به 60 روز و توقف از 6 فروردین، دوباره از سر گرفته شد.


از سرگیری پروازهای فرودگاه سهند بعداز روزهایی کرونایی

محمد حاجی‌پور اظهار داشت: آغاز مجدد پرواز از فرودگاه سهند با رعایت تمام موازین و پروتکل‌های مربوطه در زمینه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا همراه است و تمام تجهیزات، امکانات، ورودی‌ها، خروجی و … با دقت لازم ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

وی از حضور هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی به‌عنوان مرجع اصلی رسیدگی و کنترل این بیماری در مجموعه تحت مدیریتش خبر داد و گفت: تمام مسافران ورودی و خروجی از فرودگاه سهند تب‌سنجی می‌شوند تا خدای نکرده در صورت مشاهده شواهد و علائم بیماری کرونا در مسافری، به مراکز درمانی منتقل شوند.

حاجی‌پور تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و طبق توافق انجام شده با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ( هما ) مقرر شده هر هفته 2 روز تیکاف از فرودگاه سهند جهت نقل و انتقال مسافر صورت می‌گیرد.

این مقام مسوول در حوزه حمل و نقل هوایی آذربایجان‌شرقی زمان دقیق پروازها را روزهای شنبه و چهارشنبه اعلام و متذکر شد: مقصد تمام پروازها پایتخت کشور و تهران خواهد بود و هر هفته روزهای شنبه و چهارشنبه، پرواز تهران – سهند به شماره پرواز 3385 ساعت 10:20 صبح و پرواز سهند – تهران به شماره پرواز 3384 ساعت 12:30 ظهر، با هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی هما انجام خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت 65 نفری این هواپیماها تصریح کرد: برقراری پرواز از فرودگاه سهند به‌عنوان امکانات بالقوه موجود منطقه، نقش اساسی در توسعه آن باتوجه به وجود مراکز دانشگاهی و آموزشی، صنعتی، کشاورزی و … دارد که با تبدیل این ظرفیت بالقوه به بالفعل نه تنها زمینه رشد و توسعه در شهرهای همجوار بلکه استان و حتی کشور فراهم خواهد آمد.

به گفته حاجی‌پور، اولین پرواز بعداز روزهای کرونایی فرودگاه سهند دیروز با تعداد مسافر 43 نفر ورودی و 33 نفر خروجی انجام شده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو