پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ثبت سفارش ۸۱۵ فروند هواپیمای چینی سی ۹۱۹

تاریخ خبر: // کد خبر: 301676 // // //


ثبت سفارش ۸۱۵ فروند هواپیمای چینی سی ۹۱۹

مدیر شرکت هواپیماهای مسافربری «سی ۹۱۹» با بیان اینکه کار طراحی و تولید این نوع هواپیماها طبق برنامه و به طور منظم در حال انجام است گفت: در حال حاضر ۲۸ شرکت خارجی در مجموع سفارش ۸۱۵ فروند از این نوع هواپیما را به ثبت رسانده‌اند.


ثبت سفارش ۸۱۵ فروند هواپیمای چینی سی ۹۱۹

«وو گوان هویی» روز یکشنبه در پکن گفت: در سال گذشته، ۶ هواپیمای C۹۱۹ پس از پشت سر گذراندن مراحل مختلف تأیید کیفیت فنی و ایمنی و دریافت گواهینامه پرواز، به صورت آزمایشی در شانگهای، شی آن، دون یینگ و نان چانگ با موفقیت به پرواز درآمدند.

وی اظهار کرد: تا کنون شرکت هواپیمایی تجاری چین، ۲۵ فروند هواپیمای ARJ۲۱ را به سفارش‌دهندگان خود از جمله شرکت‌های هواپیمایی چنگ دو، تیان جیائو و جیان سو تحویل داده است.

این مقام چینی گفت: این سه شرکت هواپیمایی ۵۰ خط هوایی راه‌اندازی کرده‌اند که ۵۰ شهر را تحت پوشش قرار می‌دهد و جابه‌جایی مسافر آن نیز بیش از ۸۳۰ هزار نفر است.

وو گوانگ هویی همچنین اطلاع داد که در حال حاضر، طرح کلی هواپیمای مسافربری بدنه پهن CR۹۲۹ به ثبت رسیده و مراحل ابتدایی طراحی و ساخت آن نیز آغاز شده است.

هواپیمای مسافربری بدنه پهن CR۹۲۹ به طور مشترک توسط شرکت هواپیمای تجاری چین و گروه تولید وحدت روسیه طراحی و ساخته می‌شود این هواپیما با سه فاصله پرواز هواپیمای مدل اساسی ۱۲ هزار کیلومتر است و هواپیمایی سه کابینه ۲۸۰ صندلی خواهد داشت.

شرکت هواپیماسازی دولتی کوماک (COMAC) سازنده هواپیمای جدید «سی ۹۱۹» می باشد و مسئولان این شرکت این مدل هواپیما را رقیبی جدی برای دو مدل هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ و ایرباس «آ ۳۲۰» می دانند که برد استاندارد آن چهار هزار و ۷۵ کیلومتر اعلام شده است.

قبل از هواپیمای «سی ۹۱۹» چین؛ فقط آمریکا، روسیه، برزیل، کانادا، انگلیس، فرانسه و آلمان هواپیماهای مسافربری بزرگ را در داخل کشور ساخته بودند.

شرکت هواپیماسازی دولتی کوماک (COMAC) چین همچنین با شرکت «یو ‌ای سی» روسیه (یونایتد ایرکرفت) در یک همکاری مشترک و جدید، ساخت اولین هواپیمای مسافربری پهن پیکر را آغاز کرده اند که می تواند رقیبی جدی برای ایرباس های «آ ۳۳۰» و «آ ۳۵۰» و بویینگ های «۷۷۷ و ۷۸۷» باشد.

چین دارای یک طرح برای رسیدن به آمریکا به عنوان بزرگترین بازار هوانوردی تجاری در جهان تا سال ۲۰۳۰ است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو