پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حمله مجدد مکتوبات به مالک آتا

تاریخ خبر: // کد خبر: 301756 // // // خبر مهم


حمله مجدد مکتوبات به مالک آتا

مکتوبات با حمله مجدد به مالک آتا مدعی شده که در روند بررسی پرونده بانک سرمایه ، نامی از دو متهم دیگر یعنی محمدرضا زنوزی و مهدی جهانگیری برده نشده، افرادی که تخلفی ۶۰۰ میلیارد تومانی در شعبه میدان فاطمی به مدیریت محمد سرخیل انجام داده بودند. در صفحه ۸۰ گزارش چاپی تخلفات، بانک مذکور در سایت خود این صفحات را از گزارش حذف کرده ،آمده که تعهدات بابت اعتبارات اسنادی داخلی باز شده به مبلغ ۵/۹۹۲/۳۳۱/۵۱۸/۶۰۴ ریال است. منتظر انعکاس توضیحات احتمالی برای شفاف سازی و مقابله با شایعات هستیم.


حمله مجدد مکتوبات به مالک آتا

یکی از پرونده هایی که قوه قضائیه در دوره ریاست رئیسی بر روی آن بسیار مانور رسانه ای انجام داد که نشانگر عدالت قضایی شد پرونده بانک سرمایه بود.‏جالب اینکه در همین دوره بررسی پرونده بانک سرمایه نامی از دو متهم دیگر یعنی محمدرضا زنوزی و مهدی جهانگیری برده نشد که تخلفی ۶۰۰ میلیارد تومانی در شعبه میدان فاطمی به مدیریت محمد سرخیل انجام داده بودند. سرخیل که متهم به مشارکت در نظام پولی، در این پرونده بود.

 

در گزارش حسابرسی که توسط شرکت رهیافت و همکاران به مجمع عمومی بانک گردشگری ارائه شده است با کمی دقت می توان به سرنخ یک تخلف ۶۰۰ میلیارد تومانی در موضوع گشایش اعتبارات اسنادی پی برد.

‏در صفحه ۸۰ این گزارش چاپی که بانک مذکور در سایت خود این صفحات را از گزارش حذف کرده است که حذف گزارش از سایت، یکی از روش های تخلف و کلاهبرداری مدیران این بانک است. در این گزارش چاپی آمده است :تعهدات بابت اعتبارات اسنادی داخلی باز شده عبارت است از:
۵/۹۹۲/۳۳۱/۵۱۸/۶۰۴ ریال

‏برای رمز گشایی می توان به صفحه بعد گزارش در ردیف ۴۱ مراجعه کرد:

به علت عدم ایفای تعهدات شرکت های: گسترش فولاد شهریار،کسترش فولاد سهند،ماشین سازی یاقوت تبریز ،مجتمع فولاد سهند،سازه فضایی شاهین،فولاد شاهین تبریز،آذر غلطک
در خصوص واریز ارزش ریالی اعتبارات اسنادی گشایش شده…

‏با کمی دقت به اسامی شرکت ها ردپای محمد رضا زنوزی مطلق یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی در این شرکت ها قابل مشاهده است.محمدرضا زنوزی مطلق که برخی معتقدند مه آفرید امیرخسروی ـ از بدهکاران بانکی که به جرم گشایش اعتبارات اسنادی مالی چندی پیش اعدام شد‌ ـ در برابر او عددی محسوب نمی شود.

‏جالبتر اینکه در سال ۱۳۹۰ در حالی که بانک تازه تاسیس گردشگری ـ متعلق به مهدی جهانگیری ـ کل سرمایه اش ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است، برای محمدرضا زنوزی در بانک سرمایه اقدام به گشایش اعتبارات اسنادی حدود ۶۰۰ میلیارد تومان کرده.

‏با این حال تاکنون هیچ فرد و حتی هیچ دستگاه نظارتی به تخلف آشکار مهدی جهانگیری و زنوزی در این بانک نپرداخته و حتی به آن اشاره ای هم نکرده است!‌ این در حالی است که مه آفرید خسروی که یکی از جرم هایش گشایش اعتبارات اسنادی بدون ایفای تعهدات مالی بود، به اعدام محکوم می شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی maktubaat


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو