پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتخاب مدیران منطقه آزاد کیش بر اساس بخت و اقبال نه دانش و تخصص

تاریخ خبر: // کد خبر: 301757 // // // // خبر مهم


انتخاب مدیران منطقه آزاد کیش بر اساس بخت و اقبال نه دانش و تخصص

با وجود حضور کارشناسان و متخصصین بومی مستقر در جزیره کیش، اصرار مدیران ارشد بر بکارگیری مدیران پروازی جای بسی تاسف در سازمان منطقه ازاد کیش دارد


انتخاب مدیران منطقه آزاد کیش بر اساس بخت و اقبال نه دانش و تخصص

سکان هدایت جزیره کیش مدتهاست که دستخوش تغییرات عده ای در حوزه معاونین و مدیران میانی شده  و از این حیث به غیر از عدم تطبیق رویکرد تجربیات و دانش اجرایی با جایگاه تعیین شده، در بعضی موارد عدم حضور مدیر مربوطه نیز به معضل ویژه ای تبدیل گردیده است.  این در حالیست که با وجود حضور کارشناسان و متخصصین بومی مستقر در جزیره کیش، اصرار مدیران ارشد از بکارگیری از مدیران پروازی جای بسی تاسف داشته و هزینه های جاری ناشی از پروازهای پایتخت تا جزیره کیش و بالعکس در طول هرماه عددی قابل توجه را بر سازمان منطقه آزاد کیش تحمیل مینماید. در این میان هرچند استفاده از مدیران بومی در مقاطع مختلف نشانه های مثبتی را در گذشته سازمان منطقه آزاد کیش به یادگار گذارده اما باید پذیرفت که در انتخاب مدیران حوزه هایی همانند گردشگری و روابط عمومی، با وجود حضور بهترین های بومی از هر دوصنف آن هم در جزیره کیش، آیا عاملی به غیر از عدم اهمیت به نیروهای بومی و تن دادن به توصیه و سفارش های برخی چهره های شاخص، وجود داشته یا خیر؟

همانطور که عنوان  شد در این میان یکی از پست های ویژه و حساس در حوزه گردشگری جزیره کیش که به طور قطع معیشت عمومی وابسته به آن می باشد، حوزه مدیریت تبلیغات و بازاریابی سازمان منطقه آزاد کیش بوده که یا در نظر مدیران ارشد سازمانی، جایگاه جدی نبوده و یا به آن توجه ویژه ای ندارند.

به طور قطع مدیریت تبلیغات و بازاریابی در معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، یک مدیریت ستادی و ویژه بوده که اگر بدان توجه لازمه صورت پذیرد، قطعا درمان گردشگری جزیره کیش را میتوان نه از حیث قلو و بزرگنمایی، بلکه به واقع از کانال این مدیریت رفع نمود. حوزه مدیریتی که در طی 5 سال اخیر مدیران فراوانی را به خود گرفته و در دوره ای هم تبدیل به تبعیدگاه مدیران شد که منتظر پایان دوره قرارداد خدمتی خود بودند. واحد مدیریتی که طول عمر مدیرانش از 6 ماه بیشتر نبوده و امروز نیز پس از فراز و نشیب های بسیار سکانش به دست شاعری نام آور و محترم اما غیر مرتبط با جایگاه این حوزه اجرایی قرار داده شده و وزن و قافیه این رکن اساسی را با چالشی عمیق مواجه ساخته است. به واقع خالی بودن این حوزه در دوران تصدی مدیریت فعلی، به غیر از اشاعه فرهنگ دورکاری! و یا توجیهاتی از قبیل انجام رایزنی ها در پایتخت! شاید نشانه عدم علاقمندی وی به این جایگاه و رودربایستی مدیران ارشد به برخی توصیه ها و شاید هم عدم آشنایی ایشان به این حوزه اجرایی نیز بوده باشد.

لازم به ذکر بوده که مدیریت تبلیغات و بازاریابی معاونت گردشگری به عنوان متولی تدوین استراتژی تبلیغات و جذب گردشگر از داخل کشور و سراسر جهان به جزیره کیش محسوب می گردد و در همین اثنی این مدیریت توانمدترین حوزه پژوهشی و اجرایی در ایجاد تغییر در ساختار جشنواره های جزیره کیش نیز محسوب می گرددکه به واسطه عدم توجه مدیران به این امر، به حیات خلوتی نا امید کننده و یک پارکینگ VIP برای برخی چهره های در شرف بازنشستگی و یا محتاج تولید رزومه و آماده سازی های سیاسی بعدی تبدیل گردیده است.

باید باور داشت که حوزه تبلیغات مورد نظر جهت ایجاد بستر گردشگری مفید در جزیره کیش توسط این مدیریت باید شکل بگیرد و پروژه های تبلیغاتی که با نظارت روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش در حال شکل گیری بوده، با تمام ادعایی که نسبت به متولی بودن این واحد سال هاست که از سوی این واحد انتشار می یابد اما نه تخصصی است و نه دارای خروجی مطلوب و نشانه آن هم عدم ورود گردشگران جدید به جزیره کیش و عدم اطلاع رسانی طرح های ویژه جهت جذب گردشگران بیشتر به جزیره کیش میباشد. این در حالیست که روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش به ویژه در دوره اخیر به عنوان یک تریبون خاص جهت پوشش اخبار هدایت شده و انعکاس آنچه خود می خواهد و نه آنچه باید همه بدانند عمل نموده و میتوان گفت عدم اعتماد جامعه نسبت به اخبار منتشر شده از سوی روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش، خود نشانه ای بر این ادعاست.

لذا به طور حتم باید تا مسئولین سازمان منطقه آزاد کیش، ضمن توجه به استفاده از نیروهای مرتبط با جایگاه خود، توجه ویژه ای نسبت به انتشار اخبار از کانون واحد روابط عمومی خود را داشته و اخبار منتشر شده را در قالب تولید پوسترهای تبلیغاتی به فرصتی جهت بهره مندی از جایگاه ها و پروژه‌های شغلی آینده خود مبدل کنند و باید مدیران امروز بپذیرند که انتخاب فعلی آنها نشانه داشتن دانش، تجربه و توانمندی بیشتر از متخصصین بومی نبوده و صرفا بخت روزگار برای آنها و جبر روزگار برای جوانان و اندیشمندان بومی موجب این تضاد موقعیتی گردیده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو