پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هواپیمای آتش نشان هسا الآن کجاست؟ + ویدئو

تاریخ خبر: // کد خبر: 301964 // // // // // خبر مهم


هواپیمای آتش نشان هسا الآن کجاست؟ + ویدئو

در ٧ مهر ۹۷ این تصاویر در رسانه ملی نشان می دهد که متخصصان صنایع هوایی وزارت دفاع موفق به طراحی و ساخت سامانه پیشرفته آتش نشانی برای اطفاء حریق‌های بزرگ شده اند. اما امروز پس از چند روز آتش گسترده در زاگرس و نقاط دیگر کشور معلوم نیست این هواپیما دقیقاً کجاست؟ و چرا؟!


هواپیمای آتش نشان هسا الآن کجاست؟ + ویدئو

در ٧ مهر ۹۷ این تصاویر در رسانه ملی نشان می دهد که متخصصان صنایع هوایی وزارت دفاع موفق به طراحی و ساخت سامانه پیشرفته آتش نشانی برای اطفاء حریق‌های بزرگ شده اند. اما امروز پس از چند روز آتش گسترده در زاگرس و نقاط دیگر کشور معلوم نیست این هواپیما دقیقاً کجاست؟ و چرا؟!چه کسی باید پاسخگوی حدود 50 هزار میلیارد تومان خسارت آتش سوزی های اخبر منابع طبیعی باشد؟

نکات تکمیلی در خصوص این هواپیما را باید در سخنان رد و بدل شده توسط کارشناسان هوانوردی در شبکه های اجتماعی دنباله گیری نمود.

*** مهدی فلاح نوشت: شوروی یک مدل این هواپیما رو ساخت ولی هسا ده بار رنگ اش کرده هر بار یک اسم روش گذاشته و تنها همون یک فروند رو  دارد و الان هم در گوشه مهرآباد پارک است.

*** سید مرتضی موسوی نوشت: هرچند به فرموده شما این هواپیما چند بار با نام‌های مختلف معرفی شده ولی نیک می‌دانیم که این یک فروند هواپیمای TU154 بیش نیست! سوال این است که مگر سازمان هواپیمایی کشوری کلیه توپولف های 154 را زمین‌گیر نکرده؟ آیا این هواپیمای به اصطلاح آتش نشان مجوز خاصی دارد؟

برخی از کارشناسان نیز ورای مباحث قانونی فعالیت یا عدم فعالیت این هواپیما، به بحث کمبود امکاتات مروط به آبگیری این هواپیما پرداخته اند. بعنوان مثال اشاره کرده اند که هواپیمای Beriev Be-200 بر روی آب فرود می‌آید، مخازنش را پر می‌کند و سپس ۱۲۰۰۰ لیتر آب، بر روی آتش می‌ریزد .

 

منبع  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی اعتدال / کامنت های مبادله شده در گروه تلگرامی خلبان عیسی خان اشتوداخ


دیدگاه خود را بنویسید

  1. ناشناس نوشته است:
    12:23 مورخه 14 خرد 99

    ترسناک


  2. دکتر نصیر نوشته است:
    21:19 مورخه 16 خرد 99

    یه نگاه به بودجه های وزارت دفاع در زمان روحانی با زمان احمدی نژاد کنید جواب سوال تون رو پیدا می کنید وزارت خونه ای که در بعضی سالها 10 میلیارد دلار بودجه اون بود الان بودجه اون 3 هزار 500 میلیارد تومن یا 350 میلیون تومن! بله تومن نه دلار هست آنهم با دلار 10 هزار تومنی….به شکل عجیبی بودجه های وزارت دفاع در این ده ساله نه تنها افزایش پیدا نکرده بلکه کاهش شدیدی هم پیدا کرده برخلاف تمامی وزارت خانه ها…..فقط در همین حد بگم که حتی تولید خیلی از تسلیحات و تجهیزات نیمه سبک و سبک هم تعطیل شده…

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو