پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروژه مه‌زدایی فرودگاه‌ها در دستور کار قرار دارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 301992 // // // //


پروژه مه‌زدایی فرودگاه‌ها در دستور کار قرار دارد

علی آبادی گفت: مرکز رشد واحدهای فناور شهید مهاجر دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند هم اکنون پروژه مه‌زدایی فرودگاه ها را در دستور کار دارد که امیدواریم طی یکسال آینده از این پروژه رونمایی شود.


پروژه مه‌زدایی فرودگاه‌ها در دستور کار قرار دارد

مجید علی‌آبادی پیش از ظهر امروز (12 خرداد) در حاشیه بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند اظهار کرد: این مرکز  در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع در سال ۹۶راه‌اندازی شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر هشت واحد فناور فعال در این مرکز مستقر هستند، گفت: بارورسازی ابرها، زیست فناور، نانو افزودنی‌های بتن، بیومکانیک، محصولات استراتژیک  و… از زمینه های فعالیتی واحدهای حاضر در این مرکز رشد است.

وی ادامه داد: فلرهای باروری ابرهای سرد در این مرکز رشد تولید و در اختیار نیروی هوا و فضا گرفته است و این فلرهای به تایید مرکز ملی باروری ابرهای یزد و تایید رصدخانه مرکزی آب و هوای روسیه رسیده است.

علی آبادی یکی دیگر از محصولات تولیدی مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند را فلرهای باروری ابرهای گرم دانست و افزود: این مرکز فعالیت های دیگر از جمله پروژه مه زدایی فرودگاه ها را در دستور کار دارد که گروه تحقیقاتی ما اکنون در حال فعالیت هستند و امیدواریم طی یکسال آینده از این پروژه رونمایی کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند بیان کرد: مرکز رشد واحدهای فناور شهید مهاجر این دانشگاه برای انجام پروژه های دفاعی دیگری نیز در حال رایزنی است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شبستان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو