پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | معاون استاندار بوشهر: کمبود امکانات خاموش کردن آتش در ارتفاعات مشکل کشوری است

تاریخ خبر: // کد خبر: 302073 // // // //


معاون استاندار بوشهر: کمبود امکانات خاموش کردن آتش در ارتفاعات مشکل کشوری است

مهرداد ستوده معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: خاموش کردن آتش در ارتفاعات نیاز به تجهیزاتی از جمله بالگرد آب‌پاش دارد و کمبود این امکانات مشکل کشوری است و تنها مختص این استان نیست.


معاون استاندار بوشهر: کمبود امکانات خاموش کردن آتش در ارتفاعات مشکل کشوری است

مهرداد ستوده دوشنبه شب به رسانه‌ها اعلام کرد: این استان در زمینه امکانات خاموش کردن آتش روی زمین‌های مسطح از جمله خودروهای آتش نشانی و سایر امکانات مورد نیاز مشکل ندارد اما مهار آتش در ارتفاعات نیاز به امکانات ویژه دارد. وی بیان کرد: کلیت این کار از پایش و پیشگیری تا خاموش کردن آتش مراتع و جنگل‌ها بر عهده سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است و در صورت بروز مشکل مدیریت بحران استانداری با مدیریت بحران کشور مکاتبه و سپس از طریق این مرکز با توجه به اینکه اعتبارات و تجهیزات را در اختیار دارد، پیگیری می‌کند.

ستوده ادامه داد: در جریان آتش سوزی‌های اخیر در استان بوشهر با توجه به نقص فنی بالگرد جمعیت هلال احمر مستقر در این استان، مکاتبه و تماس‌های زیادی از سوی استاندار با رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، وزیر دفاع و وزیر کشور انجام شد و دو نوبت بالگرد به استان اعزام شد و با چند سورتی پرواز پشتیباتی خاموش کننده‌ها و نیروهای پشتیبانی به ارتفاعات محل آتش‌سوزی انتقال یافتند.

وی بیان کرد: با کمک مردم، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها آتش در دهرود و کوه سیاه دشتستان و خائیز تنگستان خاموش شد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر اظهار داشت: همه پیگیری‌ها از طریق وزیر کشور، مدیریت بحران، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، جهاد کشاورزی و محیط زیست برای تامین بالگرد انجام اما بالگرد آبپاش با رسیدن به بوشهر دچار نقص فنی شد.

ستوده بیان کرد: همزمان با آتش سوزی‌های استان بوشهر آتش مراتع خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد نیز به علت شرایط جوی، وزش باد و گرمای هوا گسترش یافت و موجب ایجاد خسارت به منابع طبیعی و محیط زیست شده بود.

وی یادآور شد: در بازدید انجام شده از کوه سیاه و دهرود دشتستان درختچه‌ها آسیب ندیده و تنها گونه‌ها و پوشش گیاهی سطحی آسیب دیده‌اند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از تلاش مردم، داوطلبان، نیروهای منابع طبیعی، هلال احمر، حفاظت محیط زیست و بسیج که جانانه پای کار بودند و به مقابله با آتش پرداختند تشکر و قدردانی می‌شود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو