پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ابلاغ دستورالعمل اقامه نماز جماعت در فرودگاه ها و حوزه ستادی

تاریخ خبر: // کد خبر: 302075 // // //


ابلاغ دستورالعمل اقامه نماز جماعت در فرودگاه ها و حوزه ستادی

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در بخشنامه ای مراتب برگزاری و اقامه نماز جماعت اداری در فرودگاه ها و ستاد را اعلام کرد.


ابلاغ دستورالعمل اقامه نماز جماعت در فرودگاه ها و حوزه ستادی

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در بخشنامه ای مراتب برگزاری و اقامه نماز جماعت اداری در فرودگاه ها و ستاد را اعلام کرد. سیاوش امیرمکری در بخشنامه اقامه نماز جماعت به تصمیم ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا و ابلاغ رسمی رییس جمهور در رسانه ملی و نامه دبیر ستاد اقامه نماز استناد کرده است. در دستورالعمل داخلی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای اقامه نماز جماعت در فرودگاه ها و حوزه ستادی بر رعایت مفاد فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت و بهداشت محیط کار برای نمازگزاران و کارمندان گرامی تاکید شده و آمده است:
نماز جماعت اداری حداکثر به مدت 20 دقیقه (پس از اذان اعلامی) اقامه خواهد شد و قبل از ورود به نمازخانه و مساجد، نمازگزاران باید دست های خود را با مواد بهداشتی ضدعفونی کنند. استفاده از لوازم شخصی (ماسک، دستکش، مهر و سجاده، چادر نماز) و نیز رعایت فاصله نشستن در صف جماعت از کنار و نیز صف های بالا و پایین(در حدود یک متر) ضروری است. تماس نمازگزاران با یکدیگر از جمله دست دادن و هرگونه تجمع قبل و بعد از نماز ممنوع است. تا از بین رفتن کامل بیماری کرونا، برگزاری محافل، سخنرانی، پخش ترتیل یک صفحه از قرآن و غیره انجام نخواهد شد و پاسخگویی به مسائل شرعی در صورت لزوم، با رعایت فاصله گذاری بلامانع است. استفاده از کیسه های یکبار مصرف جهت قراردادن کفش ها در آن و نیز در قفسه های کفش کنی و نیز ضدعفونی کردن روزانه نمازخانه ها و مساجد قبل و بعد از نماز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی الزامی است. در صورت وجود صندلی نماز، ضمن رعایت فاصله حدود یک متر ضدعفونی کردن آن پس از نماز جماعت توسط فرد متولی نمازخانه ضروری است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو