پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | (تصاویر) گزارش رسانه خارجی از آموزش سگ‌ها برای تشخیص کرونا در ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 302139 // // //


(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از آموزش سگ‌ها برای تشخیص کرونا در ایران

مسئول مرکز SK-9 با بیان اینکه سگ های آموزش دیده 65.5 درصد در تشخیص و شناسایی کرونا موفق عمل کرده اند افزود: این سگ ها را می توان در مکان های عمومی مانند مراکز خرید، فروشگاه ها، فرودگاه ها و مترو بکار گرفت.


(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از آموزش سگ‌ها برای تشخیص کرونا در ایران

در یک مرکز آموزش و نگهداری سگ ها در شهریار سگ ها برای شناسایی ویروس کرونا تحت آموزش قرار دارند.خبرگزاری آناتولی ترکیه در گزارشی از این مرکز نوشت: مرکز آموزش و نگهداری سگ های گروه کار موسوم به SK-9 در شهر شهریار واقع در 50 کیلومتری غرب تهران پایتخت ایران با 6 مربی و حدود 20 کارمند سگ ها را برای شناسایی ویروس کووید19 آموزش می دهند. این کار با هماهنگی وزارت بهداشت ایران و ارتش انجام می شود.

این مرکز اعلام کرده که پس از 23 روز سگ های لابرادور، شپرد، گلدن رتریور و بردر کولی موفق به شناسایی 65.5 درصد در شناسایی ویروس کرونا شده است. این سگ ها ویروس کرونا را از بین 6 کیت شناسایی کرده اند.

اسماعیل اسکندری مسئول مرکز SK-9 گفته که این سگ ها در فعالیت های جستجو و نجات، زمین لرزه ها و بلایای طبیعی بسیار مفید هستند. وی با بیان اینکه سگ های آموزش دیده 65.5 درصد در تشخیص و شناسایی کرونا موفق عمل کرده اند افزود: این سگ ها را می توان در مکان های عمومی مانند مراکز خرید، فروشگاه ها، فرودگاه ها و مترو بکار گرفت.

اسکندری گفت: اگر هزینه ها تأمین شود این سگ ها آماده خدمت در ایران و خارج از کشور هستند. یکی از مربیان این سگ ها گفت که تشخیص ویروس کرونا برای سگ های آموزش دیده دشوار نبوده است.

او با بیان اینکه ویروس کرونا هیچ یک از مربیان و سگ ها را مبتلا به خود نکرد افزود: در جریان این آموزش ها خطرات زیادی وجود دارد.

منبع : فرارو


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو