پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تردد مدیران فرودگاه یاسوج در راهروهای دادگاه سانحه هوایی یاسوج / نقش مکالمات غیر علمی و بیهوده در سقوط آسمان

تاریخ خبر: // کد خبر: 302222 // // //


تردد مدیران فرودگاه یاسوج در راهروهای دادگاه سانحه هوایی یاسوج / نقش مکالمات غیر علمی و بیهوده در سقوط آسمان

نقش فرودگاه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در سقوط هواپیمای آسمان در گزارش کمیسیون اصل 90 مشخص تا مدیران این فرودگاه به دادگاه رسیدگی کننده به پرونده این سقوط فرا خوانده شوند.


تردد مدیران فرودگاه یاسوج در راهروهای دادگاه سانحه هوایی یاسوج / نقش مکالمات غیر علمی و بیهوده در سقوط آسمان

در روز های پایانی و  تلخ سال 1396 مردم و برخی از مسئولان، خلبان و دنای کاکل سفید را مقصر مرگ انسان های بی گناهی دانستند که آسمان را برای پروازشان انتخاب کرده بودند انتخابی که آسمانی شدنشان را رقم زد.

کهگیلویه و بویراحمد غرق در ماتمی شد به بلندای دنا تا در 3 روز عزای عمومی  مقام معظم رهبری ، رئیس جمهور ، مسئولان استانی و کشور با پیام های تسلیتشان در کنار مردم استان اندوهگین ازاین واقعه تلخ باشند ،اندوهی که ایران را سراسر ماتم کرد.

گزارش کمیسیون اصل نود مجلس درخصوص سانحه سقوط هواپیمای ای تی‌آر شرکت هواپیمایی آسمان در مسیر تهران-یاسوج نشان می دهد مرگ 66 هموطن ما و آوار شدن آسمان بر روی دنای بی گناه  بدون تخلف امکان پذیر نبوده است .

فرودگاه مرکز کهگیلویه و بویراحمد در این گزارش نیز از جایگاه ویژه ای برخورداربوده  و آنگونه که به نظر می رسد چند  مدیر از این استان  این روزها در مسیر دادگاه رسیدگی به سانحه سقوط هواپیمای آسمان در تردد هستند.

در پرواز بی بازگشت آسمان عواملی باعث این سقوط شدند که در گزارش کمیسیون اصل 90 سهم هرکدام مشخص شد و سهم استان نیز در تطویل باند فرودگاه و عدم صدور مجوز پرواز ، مکالمات غیرعلمی با خلبان ، عدم گزارش هواشناسی دقیق به خلبان ،خرابی دستگاه DME  مشخص شد.

مدیران فرودگاه یاسوج که بعد از سقوط هواپیمای آسمان در رشته کوه های زاگرس از رسانه ها فراری و زبانشان بند آمده است ، با وجود تلاش های فراوان همچنان نمی خواهند پاسخگوی عملکردشان در خصوص مسائل مطرح شده در گزارش کمیسیون اصل 90 باشند .

مکالمات غیرعلمی با خلبان  یکی از عوامل عنوان شده در این سقوط است که در کنار تطویل باند فرودگاه یاسوج و عدم صدور مجوز پرواز نقش تاثیر گذاری در بخش استانی این سقوط داشته است ، اما متاسفانه مدیر فرودگاه یاسوج و معاون وی در این خصوص پاسخگوی اذهان عمومی  نبوده تا بحرانی به بحران های فرودگاهی اضافه شود.

با توجه به گزارش ها و اخبار منتشر شده اخیر با وجود تماس های متعدد این رسانه  با مدیران فرودگاهی استان، هنوز امکان دسترسی به ابهامات عنوان شده مهیا نشده است و به احتمال فراوان ضعف در عملکرد دلیل فرار از رسانه است و به نظر می رسد  باید منتظر ماند و دید که در جلسات بعدی دادگاه روند بررسی این پرونده چگونه ادامه پیدا می‌کند و آیا زوایای پنهان دیگری از این پرواز نافرجام روشن می شود؟

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صبح زاگرس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو