پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش پروازهای فرودگاه بین المللی رشت به تهران

تاریخ خبر: // کد خبر: 302470 // // //


افزایش پروازهای فرودگاه بین المللی رشت به تهران

پرواز‌های رفت و برگشت رشت – تهران از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت افزایش یافت.


افزایش پروازهای فرودگاه بین المللی رشت به تهران

غلامرضا کریم آقایی، مدیرکل فرودگاه گیلان گفت: پرواز‌های یادشده طی هفته گذشته ۳۰ پرواز بود که هم اکنون به ۳۶ سورتی پرواز افزایش یافته است.

او با بیان اینکه پرواز‌های یادشده از سوی شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر و آسمان انجام می‌شود، افزود: پیش از کرونا تعداد ۱۰۲ سورتی پرواز داخلی در هفته از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد، کیش، تبریز، شیراز، اصفهان، بندرعباس، عسلویه و اهواز انجام می‌شد که اکنون و پس از بازگشت به روال عادی، پرواز‌های فرودگاه گیلان به ۹۰ سورتی در هفته رسیده است.

مدیرکل فرودگاه گیلان گفت : با آغاز شیوع بحران کرونا در گیلان به جز پرواز‌های ضروری به تقریب پرواز‌های مسافرتی توسط شرکت‌های هواپیمایی لغو شد.

غلامرضا کریم آقایی افزود: اگرچه در راستای شکستن حلقه شیوع کرونا اغلب پرواز‌ها از سوی شرکت‌های هواپیمایی لغو می‌شد، اما فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت در تمام مدت آماده پذیرش پرواز و یاری رسانی در بحران و در واقع عملیاتی بود.

او گفت: با توجه به امکان لغو برخی پرواز‌ها بنا به صلاحدید شرکت‌های هواپیمایی توصیه می‌شود مسافران پیش از حضور در فرودگاه از طریق ۱۹۹ اطلاعات پروازی خویش را دریافت نمایند.

مدیرکل فرودگاه گیلان با بیان اینکه علت لغو پرواز‌ها تصمیم شرکت‌های هواپیمایی بوده است، گفت: فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت فعال است و در راستای سلامت مسافران و کارکنان، ترمینال ها، ساختمان اداری و عملیاتی بصورت مستمر ضد عفونی می‌شود و هماهنگی لازم برای استقرار تیم بهداشتی بمنظور تب سنجی مسافران صورت پذیرفته است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو