پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تعلیق پروازهای هواپیمایی قطر به پاکستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 302660 // // // //


تعلیق پروازهای هواپیمایی قطر به پاکستان

تنها چند هفته پس از موافقت سازمان هوانوردی پاکستان برای ازسرگیری پروازهای خارجی جهت بازگرداندن اتباع این کشور و انتقال اتباع مقیم پاکستان به کشورهای مختلف، شرکت هواپیمایی قطر تمامی پروازها با مبدا و مقصد پاکستان را به حالت تعلیق درآورد.


تعلیق پروازهای هواپیمایی قطر به پاکستان

رسانه‌های پاکستان امروز (چهارشنبه) به نقل از منابع آگاه در سازمان هوانوردی و هواپیمایی این کشور گزارش دادند که دلایل اقدام شرکت قطر ایرویز مشخص نیست، اما تعلیق پروازها موقت خواهد بود.

براساس مجوز ویژه سازمان هوانوردی پاکستان، چندی قبل شرکت قطرایرویز پروازهای اختصاصی خود به مقصد “کراچی، لاهور، اسلام آباد و پیشاور” را آغاز کرد که هدف آن بازگرداندن هزاران پاکستانی از کشورهای مختلف و در مقابل انتقال مسافران خارجی و یا اتباع پاکستانی به کشورهای دیگر اعلام شد.

منابع هواپیمایی در پاکستان می‌گویند که دلایل تعلیق پروازهای شرکت قطری نامعلوم است، اما منابع خبری می‌گویند که پس از شناسایی چندین مورد ابتلا به کرونا از مسافران بازگشتی از پاکستان در چند فرودگاه اروپا و همچنین سنگاپور، قطرایرویز تصمیم به تعلیق موقف تمامی پروازها به مبدا و مقصد پاکستان گرفت.

با توجه به اینکه دولت پاکستان تا روزهای آینده قرار است هزاران نفر از اتباع خود از کشورهای مختلف را بازگرداند، این فرآیند همزمان با تعلیق پروازهای هواپیمایی قطر ممکن است برای دولت اسلام آباد مشکل ساز شود.

مشاور امنیت ملی پاکستان اعلام کرد: تا یک هفته آیند ۲۰ هزار پاکستانی از کشورهای مختلف به کمک پروازهای اختصاصی بازگردانده می‌شوند که بیشتر آنان را کارگران بیکار در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تشکیل می‌دهند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو