پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | 55 ساعت پرواز بالگرد‌های ارتش برای مهار آتش‌‎سوزی

تاریخ خبر: // کد خبر: 302696 // // //


55 ساعت پرواز بالگرد‌های ارتش برای مهار آتش‌‎سوزی

فرمانده هوانیروز ارتش: بالگرد‌های هوانیروز ارتش 750 نفر را در راستای عملیات مهار آتش سوزی جنگل‌های زاگرس جابجا کردند و 55 ساعت پرواز انجام شد.


55 ساعت پرواز بالگرد‌های ارتش برای مهار آتش‌‎سوزی

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: بالگرد‌های هوانیروز ارتش 750 نفر را در راستای عملیات مهار آتش سوزی جنگل‌های زاگرس جابجا کردند و 55 ساعت پرواز انجام شد.
امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی افزود: هوانیروز ارتش نزدیک به دو هفته درگیر آتش‌سوزی‌های نواحی جنگلی در گچساران، دهدشت، بهبهان و استان خوزستان است.
فرمانده هوانیروز ارتش افزود: در ماموریت‌های غیر رزمی که به درخواست استانداری و ستاد مدیریت بحران و دستور سلسله مراتب ارتش انجام می‌شود، کاملاً در تعامل با مسئولان استانداری و ستاد مدیریت هستیم و با هماهنگی آن‌ها کار می‌کنیم.
وی ادامه داد: مردم محلی انصافاً با توجه به اینکه تخصص خاموش کردن آتش و همچنین تجهیزات لازم را نداشتند، توانستند کمک‌های خوبی را در راستای مهار آتش سوزی‌های زاگرس انجام دهند، اما ما با درخواست مسئولان ستاد مدیریت بحران و در مواقعی که کاری خارج از عهده آن‌هاست، با کمک نیرو‌های متخصص ارتش با شکل منسجم‌تری و با سرعت وارد صحنه می‌شویم.
امیر خلبان قربانی با بیان اینکه در 72 ساعت، بالگرد‌های هوانیروز ارتش 750 نفر را جابجا کردند و 55 ساعت پرواز انجام شد، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران با تمام توان و بلافاصله پس از درخواست مسئولان دولتی برای کمک به عملیات اطفای حریق در جنگل‌های زاگرس وارد عمل شد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، فرمانده هوانیروز ارتش خاطرنشان کرد: نشست و برخاست بالگرد‌ها در نواحی کوهستانی و سخت گذر زاگرس بسیار سخت است، ولی خلبانان هوانیروز با مهارت بسیار بالایی که داشتند این ماموریت را به خوبی انجام دادند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو