پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آغاز اجرای توسعه صنعت هوانوردی عمومی در استان مرکزی / تفاهم‌نامه همکاری فرودگاه اراک با خرم‌آباد منعقد شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 303011 // // // // خبر مهم


آغاز اجرای توسعه صنعت هوانوردی عمومی در استان مرکزی / تفاهم‌نامه همکاری فرودگاه اراک با خرم‌آباد منعقد شد

رحیم حسین‌نسب ،مدیر فرودگاه اراک از آغاز اجرای توسعه صنعت هوانوردی عمومی در استان مرکزی خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه همکاری فرودگاه اراک با خرم‌آباد منعقد شد.


آغاز اجرای توسعه صنعت هوانوردی عمومی در استان مرکزی / تفاهم‌نامه همکاری فرودگاه اراک با خرم‌آباد منعقد شد

رحیم حسین‌نسب، با اشاره به موضوع ایجاد بندر خشک در استان مرکزی اظهار داشت: زیرساخت‌های بندر خشک مهیاست و شرایط صنعتی استان زمینه احداث این بندر را آماده کرده و تنها عزم ملی برای ایجاد چنین بندری نیاز است.

وی افزود: بندر خشک در صنعت استان مرکزی انقلاب ایجاد می‌کند و یکی از تبعات مبارک و مهم این اتفاق، اشتغال است که حتی استان جوابگوی آن نخواهد بود، اما باید در کنار الزامات اجرایی که با جدیت دنبال می‌شود، ملزومات سیاسی را نیز مورد توجه قرار داد .

مدیر فرودگاه اراک تصریح کرد: گمرک استان مرکزی گمرکی فعال است و ورود و خروج پرترددی دارد، از طرفی با استقرار بندر خشک می‌توان محصولات مختلف به‌ویژه محصولاتی همچون گل و ماهیان زینتی که فرصت محدودی برای حمل آنها وجود دارد و محصولات با ماهیت خاص را به سرعت از طریق پرواز یا از طریق قطار و یا حمل و نقل جاده‌ای ارسال کرد، بنابراین این اتفاق صنعت استان مرکزی را رونق می‌بخشد.

حسین‌نسب با اشاره به گرایش استان مرکزی به توسعه صنعت هوانوردی عمومی بیان کرد: توسعه صنعت هوانوردی عمومی در استان مرکزی در بخش‌های مختلف فرهنگی و ساخت اجسام پرنده و هواپیماهای سبک با توجه به قطب صنعتی بودن از سال گذشته در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: البته فرودگاه شهرهای دیگر ظرفیت‌هایی در حوزه صنعت هوانوردی دارند، فرودگاه خرم‌آباد در صنعت هوانوردی در بحث پایش زیست محیطی، تفریحی و پایش دکل‌های برقی این ظرفیت را دارد، تفاهم‌نامه‌ای با فرودگاه خرم‌آباد انجام شده که کارهای هم‌پوشانی آنها را فرودگاه اراک انجام دهد.

مدیر فرودگاه اراک عنوان کرد: به عنوان مثال برای پایش زیست‌محیطی و پایش دکل‌های برقی فرودگاه خرم‌آباد نیاز به هواپیما دارد که ما هواپیماهای سبک دراختیار آنها قرار خواهیم داد.

حسین‌نسب افزود: ان‌شاءالله با کمک شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های فعال در این بخش کار شروع می‌شود و با اجرای این طرح شهرهای دیگر نیز می‌توانند از تولیدات ما استفاده کنند و حتی جنبه صادراتی داشته باشد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو