پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمریکا به دو پرواز چین در هفته اجازه ورود می‌دهد

تاریخ خبر: // کد خبر: 303012 // // //


آمریکا به دو پرواز چین در هفته اجازه ورود می‌دهد

پس از آنکه دولت چین از کاهش محدودیت پروازهای خارجی برای ورود به کشورش خبر داد، وزارت حمل و نقل آمریکا اعلام کرد که در هفته به دو پرواز مسافربری از چین اجازه خواهد داد که وارد آمریکا شوند.


آمریکا به دو پرواز چین در هفته اجازه ورود می‌دهد

پس از آنکه دولت چین از کاهش محدودیت پروازهای خارجی برای ورود به کشورش خبر داد، وزارت حمل و نقل آمریکا روز جمعه اعلام کرد که در هفته به دو پرواز مسافربری از چین اجازه خواهد داد که وارد آمریکا شوند.

روز چهارشنبه، دولت ترامپ اعلام کرد که برنامه ریزی کرده است تا 16 ژوئن به دلیل محدودیت‌های اعمال شده از سوی پکن علیه ناوگان مسافربری آمریکا در بحبوحه ویروس کرونا، از ورود تمام پروازهای مسافربری چین به مقصد ایالات متحده جلوگیری کند.

دستور العمل جدید وزارت حمل و نقل آمریکا که بلافاصله عملی می‌شود، پروازهای رفت و برگشتی که چین چهار بار در هفته به ایالات متحده انجام می‌داد را به نصف می‌رساند.

این وزارتخانه همچنین تاکید کرد که اگر چین اقدامات بیشتری برای ورود ناوگان مسافربری ایالات متحده انجام دهد، «آمادگی کامل دارد تا در این مورد تجدید نظر کند.»

در این اطلاعیه آمده است: این وزارتخانه به علت ادامه اعمال یک جانبه شرایط حمل و نقل هوایی مسافربری بین ایالات متحده و چین بدون رعایت حقوق هواپیماهای آمریکا دچار مشکل شده است.

چین نیز اعلام کرده است که به هواپیماهای آمریکایی اجازه خواهد داد تا از روز دوشنبه یک پرواز در هفته به این کشور انجام دهند که بسیار کمتر از تعداد پروازهایی است که بر اساس قرارداد حمل و نقل هوایی دو کشور قرار بود انجام شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو