پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش ۸۰ درصدی پروازهای فرودگاه ایلام بدلیل کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 303014 // // //


کاهش ۸۰ درصدی پروازهای فرودگاه ایلام بدلیل کرونا

مدیرفرودگاه شهدای ایلام گفت: شیوع کرونا باعث کاهش ۸۰ درصدی پروازها و تعداد مسافران این فرودگاه در ماه های اسفند و فروردین نسبت به مدت مشابه سال قبل شد.


کاهش ۸۰ درصدی پروازهای فرودگاه ایلام بدلیل کرونا

جواد یگانه مدیر فرودگاه ایلام اظهار داشت: اما با بهبود روند مسافرت های هوایی کاهش پروازها و مسافران در اردیبهشت ماه به ۵۰ درصد و در خرداد به ۲۵ درصد رسید. وی افزود: همچنان پایش و غربالگری سلامت و تب سنجی مسافران ورودی و خروجی این فرودگاه توسط کارشناسان واحد بهداشت مستقر در فرودگاه انجام می گیرد و نیز تمام محوطه های فرودگاه به ویژه سالن انتظار مسافران همه روزه ضدعفونی و گندزدایی می شود.

یگانه یادآور شد: در حال حاضر ۶۰ سورتی در قالب ۳۰ پرواز در طول هفته در مسیر هوایی ایلام – تهران توسط شرکت های آسمان، ماهان، ایران ایر و زاگرس در تردد است.

وی اضافه کرد: در آخرین تحولات پروازی موفق شدیم شرکت هواپیمایی زاگرس را به مسیر ایلام – تهران اضافه کنیم که این شرکت در روزهای یکشنبه، چهارشنبه و جمعه در قالب سه پرواز با هواپیمای بوئینگ ام دی با ظرفیت ۱۶۴ نفر مسافران را بین مقاصد هوایی ایلام و تهران جابجا می کند.

وی در مورد خط هوایی مشهد – ایلام هم توضیح داد: در حال حاضر به علت کمبود مسافر فقط یک پرواز در روزهای جمعه از سوی شرکت آسمان به مقصد مشهد ایلام در حال جابجایی مسافر است.

یگانه در مورد علت کمبود مسافر مسیر ایلام مشهد هم گفت: عمده مسافران این خط را اتباع کشور عراق تشکیل می دادند که در ماه های اخیر به خاطر شیوع گسترده کرونا و بسته شدن مرز مهران و جلوگیری از تردد زائران عراقی تا زمان بهبود وضعیت بیماری کرونا مسافران خط هوایی ایلام مشهد نیز کاهش چشمگیر داشته است.

تا پیش از شیوع ویروس کرونا و عادی بودن اوضاع فرودگاه شهدای ایلام روزانه هفت پرواز داشت و اکنون چهار پرواز به مقصد ایلام – تهران دارد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو