پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ناسا همچنان از فضاپیمای روس‌ها استفاده خواهد کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 303045 // // //


ناسا همچنان از فضاپیمای روس‌ها استفاده خواهد کرد

به رغم اعزام دو فضانورد آمریکایی به ایستگاه فضایی بین‌المللی از خاک آمریکا، ناسا همچنان پاییز امسال ۹۰ میلیون دلار به سازمان فضایی روسیه برای اعزام فضانوردان آمریکایی به ایستگاه فضایی پرداخت خواهد کرد.


ناسا همچنان از فضاپیمای روس‌ها استفاده خواهد کرد

 ناسا و شرکت “اسپیس ایکس” موفق شدند در ابتدای هفته پس از نزدیک به ۱۰ سال، دو فضانورد آمریکایی را از خاک این کشور به “ایستگاه فضایی بین‌المللی” اعزام کنند.با انجام این ماموریت و پرتاب کرودراگون، داگلاس جی. هارلی”(Douglas G. Hurley) و “روبرت ال. بهنکن “(Robert L. Behnken) به فضا رفتند و هم‌اکنون از اعضای ماموریت “اکسپدیشن ۶۳”(Expedition ۶۳) هستند.

این ماموریت با این هدف انجام شد که آمریکایی‌ها از این پس برای اعزام فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی به روس‌ها وابسته نباشند.

ولی دو هفته پیش از این ماموریت، ناسا در گفت‌وگو با سازمان فضایی روسیه اعلام کرد که در پاییز امسال ۹۰ میلیون دلار به روسها پرداخت خواهد کرد تا پاییز امسال فضانوردان آمریکایی با فضاپیمای آنها به فضا اعزام شوند.

مبلغی که به روسیه پرداخت می‌شود مربوط به یک صندلی در فضاپیمای روس ها است تا  آن‌ها “کیت رابینز”(Kate Rubins) فضانورد ناسا را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسانند. وی به عنوان مهندس پرواز شش ماه را در فضا سپری خواهد کرد و یکی از اعضای ماموریت “اکسپدیشن ۶۴/۶۳”( Expedition ۶۳/۶۴) خواهد شد.

“جیم برایدنستاین”(Jim Bridenstine) رئیس ناسا سال گذشته در بازدید از شرکت اسپیس ایکس گفته بود: ما نیاز داریم که مطمئن شویم که ایستگاه فضایی حتی یک روز هم از حضور فضانورد آمریکایی خالی نباشد. بنابراین ما همکاری خود با سازمان فضایی روسیه را ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد، اگر همه‌ چیز مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش رود، ما دیگر نیاز به صندلی اضافه فضاپیمای سایوز نخواهیم داشت.

رئیس ناسا افزود: وقتی کپسول کرودراگون به زمین بازگردد و ما عملکردش را بررسی کنیم، خواهیم فهمید که کجا قرار داریم و تصمیم می گیریم که به صندلی دوم سایوز نیاز داریم یا خیر و آنگاه مذاکره در این باره را شروع خواهیم کرد.

برایدنستاین گفته که ناسا هنوز تصمیم نگرفته برای پرتاب بهار ۲۰۲۱ میلادی، به صندلی دیگری از فضاپیمای سایوز روسی‌ها نیاز پیدا خواهد یاخیر؟

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو