پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تحویل ۱۰ فروند بالگرد توسط وزارت دفاع به نیروهای مسلح + فیلم و تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 303480 // // // // // خبر مهم


تحویل ۱۰ فروند بالگرد توسط وزارت دفاع به نیروهای مسلح + فیلم و تصاویر

مراسم تحویل دهی ۱۰ فروند بالگرد نوسازی و بازآماد شده در مجموعه شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران با حضور جانشین وزیر دفاع برگزار شد.


تحویل ۱۰ فروند بالگرد توسط وزارت دفاع به نیروهای مسلح + فیلم و تصاویر

مراسم تحویل دهی ۱۰ فروند بالگرد نوسازی و بازآماد شده در مجموعه شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) با حضور سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع، مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح برگزار شد.

سردار تقی زاده در این مراسم طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و با گرامیداشت شهدای نهضت اسلامی در ایران، گفت: شرکت «پنها» به عنوان بزرگترین و محوری ترین مرکز مهندسی تعمیر و نگهداری ناوگان بالگردهای کشور، وظیفه تداوم بخشی به قابلیت پرواز بالگردهای کشور، اعمال سیاست‌های تعمیراتی و لجستیکی مناسب، انجام بهسازی‌ها، طرح و اجرای آرایش‌های فنی، برنامه‌ریزی و صدور دستورالعمل‌های فنی، کنترل وضعیت پروازی یگان‌ها جهت اطمینان از ایمنی پرواز و کنترل وضعیت قطعات از نظر ساعت پرواز و نحوه نگهداری آنها را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه این شرکت، بزرگترین پشتیبان تعمیرات سنگین ناوگان بالگردهای کشور در حوزه تعمیر، تعمیرات اساسی سنگین، مرکز کنترل موجودی و تدارکاتی ناوگان و مرکز تحقیقات و ساخت است، تاکید کرد: ساخت ریز قطعات، اورهال و تعمیر، آموزش و تولید و ساخت انواع بالگردهای ایرانی ازجمله وظایف و ماموریت‌های خطیر شرکت «پنها» وزارت دفاع است که توانسته است با قطع وابستگی کامل به خارج و با تکیه بر توان و اراده‌ی جوانان نخبه این سرزمین و با بهره گیری از ظرفیت‌های علمی و دانشی روز جهان به موفقیت‌های چشمگیری دست یابد.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه در سال جهش تولید متخصصین خبره و متعهد شرکت پنها در راستای ارتقای توان بالگردهای انواع متنوعی از بالگردهای رزمی را بازآماد سازی و نوسازی اساسی کردند این بالگردها را از نوع بالگردهای شنوک (CH)، SH، ۲۱۴، ۲۰۵، ۲۰۶، ۲۱۲ و میل شرقی ۱۷۱ عنوان کرد و افزود: به لحاظ تنوع بالگردی در دنیا جزو اولین‌ها هستیم زیرا انواع مختلفی از بالگردهای شرقی و غربی را در اختیار داریم که دارای تکنولوژی‌های منحصر به فرد خود هستند.

سردار تقی زاده با تشریح اقدامات باز آمادسازی اساسی که بر روی این نوع بالگردها انجام گرفته است افزود: بالگرد شنوک (CH) متعلق به نیروی هوایی ارتش ضمن انجام تعمیرات کامل به سامانه نمایشگر کارکرد APU مجهز شده است.

وی گفت: بالگرد (SH) متعلق به نیروی دریایی ارتش علاوه بر انجام تعمیرات اساسی کامل به سامانه‌های رادیو دریایی جهت ارتباط با شناورهای سطحی و سامانه ترمز چرخ به شکل همزمان برای خلبان و کمک خلبان مجهز شده است.

جانشین وزیر دفاع اظهار داشت: بالگرد ۲۱۲ نیروی انتظامی علاوه بر بازآماد سازی به سامانه‌های پرواز در شب، زیر ساخت جعبه سیاه بالگرد، رادار هواشناسی، سیستم رهیاب، بلندگوی پلیس و … مجهز شده است.

سردار تقی زاده، افزایش عمر پروازی بالگرد میل ۱۷۱ متعلق به نیروی انتظامی از ۱۵۰۰ ساعت به ۲۰۰۰ ساعت را از دیگر اقدامات اساسی در حوزه نوسازی این بالگرد برشمرد و گفت: Light overhaul این بالگرد در کمتر از مدت زمان یک ماه انجام شده است که این مهم از حیث زمان انجام بازآماد سازی رکوردی کم نظیر به حساب می‌آید.

وی همچنین از تعمیرات اساسی بالگرد ۲۱۲ (آشیانه) در کمتر از ۲ ماه خبر داد و گفت: این بالگرد از آغاز اردیبهشت امسال وارد شرکت پنها شد و ظرف این مدت کوتاه آماده تحویل به یگان‌های مربوطه شده است.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه ارتباط بسیار خوبی با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی و دانش بنیان داریم، گفت: تجربه دوران انقلاب، شرایط حساس و سرنوشت ساز و تعیین کننده دفاع مقدس، اعمال تحریم‌های ظالمانه و نیازهای آینده و پیش رو کشور و نیروهای مسلح باعث شد تا یک نگاه راهبردی در حوزه ارتقاء قدرت و توان بالگردی در وزارت دفاع شکل گیرد و به حمدالله به سطح بسیار پیشرفته‌ای از تکنولوژی در حوزه بالگردی دست یافته‌ایم.

***

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر / تسنیم / کانال تلگرامی صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو