پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای فرودگاه ماکو به شش سورتی در هفته افزایش یافت

تاریخ خبر: // کد خبر: 303561 // // // خبر مهم


پروازهای فرودگاه ماکو به شش سورتی در هفته افزایش یافت

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با آغاز پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، پروازهای تهران به منطقه آزاد ماکو و برعکس به بیش از ۶ سورتی در هفته افزایش یافت.


پروازهای فرودگاه ماکو به شش سورتی در هفته افزایش یافت

محمدرضا عبدالرحیمی با بیان اینکه تسهیل تردد گردشگران، فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران، متخصصان و شهروندان این منطقه از طریق حمل و نقل هوایی، علاوه بر آثار مستقیم حمل و نقل سریع و ایمن، آثار قابل توجه دیگری نیز دارد، اظهار داشت: از اول تیرماه نیز روزهای شنبه تا پنج‌شنبه به صورت روزانه شرکت هواپیمایی هما از تهران به فرودگاه ماکو پرواز خواهد داشت.

وی ادامه داد: طی دو هفته آتی پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» از تهران به ماکو در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه مهرآباد به مقصد فرودگاه ماکو و برعکس انجام می‌شود و روزهای شنبه و چهارشنبه نیز این پروازها توسط شرکت هواپیمایی تابان برقرار خواهد بود.

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو بیان کرد: احداث فرودگاه در این منطقه به عنوان یکی از زیرساخت‌های تسهیل و تسریع توسعه بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در خدمت کل منطقه است که در سال‌های اخیر توسط سازمان در کنار دیگر پروژه‌ها انجام شده و نتایج بسیار خوبی در راستای توسعه داشته است.

وی با اعلام اینکه سال گذشته از طریق این فرودگاه ۱۶ هزار و ۶۱۵ مسافر جابجا شده است، بیان کرد: این فرودگاه در مساحتی بالغ بر ۳۲۵ هکتار در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو احداث شده و طراحی آن برای هواپیمای ایرباس ۳۲۰ است.

احداث فرودگاه منطقه آزاد ماکو در خرداد سال ۱۳۹۳ آغاز و اولین پرواز آزمایشی آن در دهه فجر سال ۱۳۹۴ انجام شد. ترمینال اصلی فرودگاه در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع احداث شده که در کنار سالن ترمینال vip قادر به پذیرش مسافران پروازهای داخلی و بین المللی است.

مجوز مرزهوایی این فرودگاه در مهرماه ۱۳۹۷ صادرشده و پروازهای بین المللی نیز متناسب با فراهم شدن شرایط تقاضا بزودی برقرار می‌شود.

نخستین پرواز رسمی از فرودگاه منطقه آزاد ماکو ۲۳ اسفند سال ۱۳۹۵ با حمل خانواده‌های شهدا به عنوان مسافر با هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به سوی مشهد انجام شد تا فرودگاهی که در کمتر از ۲ سال احداث شد با استفاده از ترمینال موقت مورد بهره برداری قرار گیرد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو