پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رصد ساخت و سازها در حریم پایتخت با کوادکوپتر

تاریخ خبر: // کد خبر: 303881 // // // //


رصد ساخت و سازها در حریم پایتخت با کوادکوپتر

مدیرکل حریم شهرداری تهران، از آغاز رصد و پایش ساخت و سازها در حریم شهر تهران توسط کوادکوپتر خبر داد.


رصد ساخت و سازها در حریم پایتخت با کوادکوپتر

با حضور مسئولین کشوری، قضایی، انتطامی و شهرداری تهران برای اولین بار در کشور رصد و پایش حریم با پرواز کوادکوپتر انجام شد.

مجتبی شکری مدیرکل حریم شهرداری تهران گفت: حریم شهر تهران به عنوام ریه های تنفسی شهر تهران و فضای تفرجگاهی بکری که دارد از اهمیت بالایی برخوردار است و حفظ و صیانت از حریم همواره مورد تأکید شهردار محترم  و از مأموریت های اصلی این اداره کل می باشد، بدین منظور رصد مستمر حریم و افزایش دقت و سرعت عمل در جلوگیری از هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی حریم شهر تهران همواره جز اولویت های اصلی این اداره کل است.

وی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع استفاده از ابزار و تکنولوژی روز دنیا همواره مدنظر بوده و اداره کل حریم به عنوان متولی اصلی صیانت از حریم شهر تهران پیوسته به دنبال ارائه راهکارهای تازه و نو می باشد و استفاده از این مهم در دستور کار قرار گرفته است و خرسندیم امروز برای اولین بار در کشور با حضور مسئولین توانستیم با رونمایی و پرواز کوادکوپتر در ناحیه ۷ شهرداری منطقه ۱۸ زمینه افزایش رصد بیشتر و ثبت هرگونه تغییرات در حریم شهر تهران را فراهم کنیم.

شکری بیان کرد: این اتفاق نقش اثرگذاری در پیشگیری از تخلفات و کشف و ضبط آنها دارد، چنانکه قبلاً نیز با رونمایی از سامانه ثبت تخلفات آنلاین در حریم شهر تهران گام اول را در رصد هوشمند حریم شهر تهران برداشته بودیم و به لطف پرودگار با رونمایی از این امکان، سامانه رصد هوشمند حریم به زودی تکمیل و برای کلیه مناطق راه اندازی می گردد.

وی در خصوص آخرین وضعیت حریم شهر تهران،گفت: حریم دارای تداخلات مدیریتی متعددی می باشد و برای صیانت از حریم شهر تهران باید تنوع مدیریتی پایان یابد تا با ایجاد وحدت و یکپارچگی شاهد نظم و انضباط بیشتری باشیم که امیدواریم ظرف چند ماه آینده موضوع مدیریت یکپارچه حریم تعیین تکلیف شود.

مدیرکل حریم شهرداری تهران افزود: البته هم اکنون نیز تعامل و هماهنگی های خوبی با مراجع قضایی و انتظامی در برخورد با ساخت و ساز های غیر مجاز داریم به طوری که در ۲ سال گذشته با تلاش شبانه روزی کلیه عوامل خدوم شهرداری و همکاری سایر دستگاه ها شاهد کاهش چشمگیر تخلفات بوده ایم.

شکری خبر از عقد تفاهم نامه با سازمان جهاد کشاورزی استان و سازمان امور اراضی کل کشور به منظور ایجاد هماهنگی و هم افزایی در برخورد با ساخت و ساز های غیر مجاز در اراضی کشاورزی داد و ابراز امیدواری کرد که با امضای این تفاهم نامه ، شاهد از بین رفتن هجوم دلالان و سوداگران زمین در اراضی کشاورزی و حفظ این اراضی ارزشمند باشیم.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو