پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توافق ترکیه و روسیه برای ارسال سری دوم سامانه اس۴۰۰

تاریخ خبر: // کد خبر: 303909 // // //


توافق ترکیه و روسیه برای ارسال سری دوم سامانه اس۴۰۰

رییس سازمان صنایع دفاعی ترکیه امروز (دوشنبه) از توافق اولیه آنکارا و مسکو برای ارسال سری دوم سامانه دفاعی”اس۴۰۰” از روسیه به ترکیه خبر داد.


توافق ترکیه و روسیه برای ارسال سری دوم سامانه اس۴۰۰

«اسماعیل دیمیر» رییس سازمان صنایع دفاعی ترکیه در گفت‌وگو با شبکه “ان.تی.وی” اعلام کرد که آنکارا و مسکو برای ارسال محموله دوم سامانه اس۴۰۰ به توافق رسیده اند و تنها برخی مسائل فنی در خصوص روند انتقال این سامانه به ترکیه وجود دارد.

رییس سازمان صنایع دفاعی ترکیه همچنین افزود که آنکارا با وجود دریافت سامانه اس۴۰۰ از روسیه پیشنهادهای خرید سامانه “پاتریوت” آمریکا و سامانه “یوروسام” فرانسه -ایتالیا را همچنان دنبال می‌کند.

«ابراهیم کالین» سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه نیز پیشتر اعلام کرده بود که ورود سامانه ضدموشکی اس۴۰۰ از روسیه با وجود شیوع ویروس کرونا ادامه خواهد داشت.مسکو و آنکارا در سال ۲۰۱۷ توافقنامه واگذاری سامانه‌های اس ۴۰۰ را امضا کردند که این اقدام با انتقاد شدید آمریکا مواجه شد.

واشنگتن آنکارا را تهدید کرد که در صورت خرید این سامانه در فهرست سیاه آمریکا قرار می‌گیرد.سرانجام وزارت دفاع ترکیه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ از تحویل گرفتن اولین سری از سامانه دفاع موشکی “اس ۴۰۰” روسیه خبر داد.

بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، تحویل سامانه های پدافند موشکی اس۴۰۰ به ترکیه در سه مرحله صورت می‌گیرد. بخش اول این سامانه‌ها با هواپیما به ترکیه آورده شده و بخش دوم نیز با همین روش تحویل خواهد شد. بخش سوم هم که شامل بیش از ۱۲۰ موشک خواهد بود، از طریق دریا به ترکیه ارسال خواهد شد.

مجموعه‌های پدافند موشکی اس۴۰۰ یا تریومف (در طبقه بندی ناتو اس. ای -۲۱) پیشرفته‌ترین تسلیحات پدافند موشکی روسیه است که هواپیماها را تا برد ۴۰۰ کیلومتری هدف قرار می‌دهد و موشک‌های تاکتیکی تا شعاع ۶۰ کیلومتری دارد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو