پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | از سر گیری بررسی پرونده سقوط هواپیمایی مسافربری مالزی

تاریخ خبر: // کد خبر: 303910 // // //


از سر گیری بررسی پرونده سقوط هواپیمایی مسافربری مالزی

وکلای مدافع پرونده محاکمه متهمان سقوط سال ۲۰۱۴ هواپیمای مسافربری MH۱۷ مالزی در شرق اوکراین امروز (دوشنبه) همزمان با ازسر گرفته شدن جلسات استماع علنی این پرونده بعد از تاخیرهای به وجود آمده در اثر شیوع کروناویروس گفتند نیاز به زمان بیشتری برای آماده شدن دارند.


از سر گیری بررسی پرونده سقوط هواپیمایی مسافربری مالزی

به نقل از خبرگزاری رویترز، در جریان جلسه امروز دادگاه پنج قاضی در فضاهایی که با دیوار شیشه‌ای تفکیک شده بودند نشسته و وکلا و اعضای خانواده متهمان نیز در محل با توجه به اجرای تدابیر مربوط به فاصله گذاری اجتماعی با فاصله از یکدیگر حضور داشتند. مقامها دستور دادند حداکثر ۳۰ نفر اجازه حضور در اتاق دادگاه را بیابند.

ماه مارس محاکمه چهار متهم پرونده سقوط این هواپیمای مسافربری مالزیایی بعد از حدود شش سال تحقیقات تیمی از بازرسان بین‌المللی اهل هلند، بلژیک، استرالیا، اوکراین و مالزی آغاز شد.

بازرسان می‌گویند موشک اندازی که برای سرنگون کردن این هواپیمای مسافربری استفاده شد متعلق به یک پایگاه ارتش روسیه است که در محل مرز اوکراین بوده و نیروهای شبه نظامی حامی روسیه که حمله به هواپیمای مذکور را انجام دادند قبل از اجرای حمله در ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۴ با مقامها در مسکو مکررا ارتباط داشتند.

هلند روسیه را مسئول این اتفاق دانسته اما کرملین مکررا دست داشتن در این حادثه را رد کرده است. چهار متهم این پرونده شامل سرگئی دابینسکی، اولگ پولاتوف، و ایگور جیرکین روسیه به همراه لئونید خارچنکوی اوکراینی هنوز دستگیر نشده‌اند. پولاتوف تنها کسی است که تیم وکلای مدافع برای خود تعیین کرده و افراد دیگر به صورت غیابی محاکمه می شوند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو