پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | “ایلان ماسک” اولویت نخست اسپیس‌ایکس را اعلام کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 303913 // // //


“ایلان ماسک” اولویت نخست اسپیس‌ایکس را اعلام کرد

“ایلان ماسک” بنیان‌گذار شرکت خصوصی فضایی اسپیس‌ایکس(SpaceX) در یک ایمیل خطاب به کارکنان این شرکت اعلام کرده است که از این پس توسعه و ساخت موشک “استارشیپ”(Starship) اولویت اصلی این شرکت است و می‌خواهد سرعت پیشرفت این موشک را به طور چشمگیری افزایش دهند.


“ایلان ماسک” اولویت نخست اسپیس‌ایکس را اعلام کرد

 به نظر می‌رسد نباید حالا که کپسول “کرو دراگون”(Crew Dragon) با بردن دو فضانورد به ایستگاه بین المللی تاریخ سازی کرده است، انتظار داشت که اسپیس‌ایکس تمام توجه خود را روی آن معطوف کند و برای توسعه آن ولخرجی کند. زیرا پایگاه CNBC فاش کرده که به یک ایمیل از “ایلان ماسک” دسترسی پیدا کرده است که در آن از کارکنان خود خواسته است به “استارشیپ” به عنوان اولویت نخست اسپیس‌ایکس نگاه کنند و آنها را به تسریع چشمگیر توسعه و ساخت این موشک فوق سنگین تشویق کرده است و تنها تمرکز دیگر اسپیس‌ایکس را هر چیزی که موجب کاهش خطر بازگشت “دراگون” شود، عنوان کرده است.

موشک استارشیپ برای تبدیل شدن به موشک فضایی اصلی اسپیس‌ایکس طراحی شده است. این موشک نه تنها از قدرت کافی برای تحقق گردشگری فضایی و سفرهای طولانی فضایی برخوردار است، بلکه نمایانگر یک موشک کاملا قابل استفاده مجدد با زمان آمادگی مجدد سریع است که پروازهای فضایی را قابل دسترس‌تر می‌کند.

این موشک نمایانگر آینده اسپیس‌ایکس است و تاکنون چندین انفجار و برخی دیگر از مشکلات، رسیدن به این رویا را برای اسپیس‌ایکس به تعویق انداخته است.

البته این ایمیل بدان معنی نیست که اسپیس‌ایکس از پروژه‌های حال حاضر خود غافل خواهد شد. “کرو دراگون” با اینکه دو فضانورد را به ایستگاه فضایی بین المللی برده است، اما هنوز قادر به انجام منظم این کار نیست. با این حال چیزی که مشخص است این است که اسپیس‌ایکس روی توسعه “استارشیپ” متمرکز شده است و قصد دارد هر چه زودتر پرچمدار بعدی خود را آماده کند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو