پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش تدریجی پروازهای فرودگاه اصفهان

تاریخ خبر: // کد خبر: 303914 // // //


افزایش تدریجی پروازهای فرودگاه اصفهان

مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان از افزایش تدریجی پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان بعد از کاهش محدودیت‌های بوجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد


افزایش تدریجی پروازهای فرودگاه اصفهان

مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان از افزایش تدریجی پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان بعد از کاهش محدودیت‌های بوجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد. حسن امجدی گفت: با انجام ۷۲۰ نشست و برخاست هواپیما در اردیبهشت ماه سال جاری در این فرودگاه شاهد رشد ۴۵ درصدی پروازهای داخلی نسبت به فروردین ماه  امسال بودیم .

او افزود: تعداد ۵۲ هزار و ۸۱ مسافر در اردیبهشت ماه از فرودگاه اصفهان اعزام و پذیرش شدند که نسبت به اولین ماه از سال ۹۹ رشد ۷۰ درصدی داشته و این نشان از استقبال تدریجی مردم از سفرهای هوایی بعد از کاهش نسبی برخی از محدودیت‌های اجتماعی ناشی از کرونا  توسط وزارت بهداشت  است.

امجدی در ادامه با بیان اینکه پس از شروع بحران کرونا پروازهای بین المللی این فرودگاه همانند سایر فرودگاه‌ها با محدودیت مواجه شده  افزود: طی دو ماه گذشته فرودگاه شهید بهشتی اصفهان میزبان هزار و ۴۱۶ نفر از ایرانیان مقیم کشور کویت بود که طی ۹ پرواز از کویت وارد اصفهان  شدند.

گفتنی است کلیه مسافران این پروازها در بدو ورود به ترمینال پروازهای خارجی توسط پزشکان و متخصصان پایگاه مراقبت بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه مورد غربالگری، تب‌سنجی و تست پزشکی اولیه قرار گرفت و پس از اطمینان از سلامت جسمی شان فرودگاه را ترک کردند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان ضمن اشاره به رشد ۱۲۷ درصدی پروازها در نیمه اول خرداد ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در فروردین ماه اعلام کرد : فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان همچون گذشته با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در حال اجرای دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد مبارزه با کروناست و با حفظ موارد بهداشتی مرتبط با سلامت کارکنان و مسافران آمادگی افزایش پروازها و پذیرش روزافزون مسافران را دارد.


منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو