پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کنترل جاده‌ها با پَهپاد نگرش جدید ناجا است/ هدف کاهش تصادفات

تاریخ خبر: // کد خبر: 304149 // // // //


کنترل جاده‌ها با پَهپاد نگرش جدید ناجا است/ هدف کاهش تصادفات

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به کنترل و رصد جاده‌های کشور از طریق پَهپاد به مثابه اولویت نیروی انتظامی گفت: این کار به صورت آزمایشی در سمنان اجرا و هدف آن کاهش تصادفات جاده‌ای است.


کنترل جاده‌ها با پَهپاد نگرش جدید ناجا است/ هدف کاهش تصادفات

سردار سیدکمال هادیان فر پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه سفر به استان سمنان و حضور در مراسم افتتاح سامانه پَهپادی کنترل ترافیک راه‌های استان سمنان ضمن بیان اینکه این سامانه با هدف تأمین امنیت تردد در محورهای مواصلاتی آغاز به کارکرده است، بیان داشت: پَهپاد این سامانه ظرفیت پرواز ۱۲ ساعته تا ۳۰۰ کیلومتر به صورت رفت و برگشت را دارد و می‌تواند مسیرها را به صورت آنی رصد کند.

وی با بیان اینکه ارتقای خدمت رسانی، رصد ترافیک، کاهش تصادفات و… در زمره مزیت‌های این سیستم است، افزود: هدف از این سامانه کشف تخلفات حادثه‌ساز خودروها در جاده مانند سرعت و سبقت غیرمجاز و حرکات خطرآفرین رانندگان محسوب می‌شود که می‌تواند حوادث جاده‌ای را کاهش دهد.

آغاز به کار سیستم آزمایشی

فرمانده هواناجای کشور با بیان اینکه ۴۵ هزار کیلومتر محور اصلی در کشور وجود دارد که کنترل و رصد آن در زمره رسالت‌های پلیس راهور است، تاکید کرد: هدف اصلی پلیس راهور تأمین امنیت تردد در محورهای اصلی است.

هادیان فر با بیان اینکه شناسایی رانندگان حادثه ساز در زمره دیگر رسالت‌های سیستم پَهپادی رصد جاده‌ای ناجا است، تاکید کرد: سامانه نظارت پَهپادی جاده‌ای به کار گرفته می‌شود تا بتوانیم امنیت مردم را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه محور تهران- مشهد در حوزه استحفاظی استان سمنان به دلیل حجم ترافیک و اهمیت آن برای آزمایش سیستم برگزیده شد، افزود: این سیستم از امروز به صورت آزمایشی کار خود را آغاز می‌کند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو