پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برقراری 80 درصد پروازهای فرودگاه رشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 304182 // // //


برقراری 80 درصد پروازهای فرودگاه رشت

مدیرکل فرودگاه گیلان با اشاره به برقراری ۸۰ درصد پروازهای فرودگاه رشت گفت: پروازهای این فرودگاه ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامتی مسافران برقرار است.


برقراری 80 درصد پروازهای فرودگاه رشت

غلامرضا کریم آقایی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش پروازهای فرودگاه رشت اظهار داشت: برنامه پروازهای فرودگاه رشت طوری بوده که در نیمه نخست اردیبهشت ماه امسال در هفته 30 سورتی پرواز انجام می‌شد اما اکنون این تعداد به 98 مأموریت افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل فرودگاه گیلان با اشاره به برقرار بودن 80 درصد پروازهای این فرودگاه خاطرنشان کرد: درحال حاضر پروازهای به مقصد تهران، شیراز، اصفهان، بندرعباس، تبریز، اهواز و عسلویه و مشهد در حال انجام است و پرواز‌های به مقصد جزیره کیش نیز به زودی برقرار می‌شود.

آقایی با اشاره به تعیین مسیر پروازهای فوق و انجام آن توسط شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، آسمان، کاسپین، کارون و ایرتور افزود: از آنجا که ممکن است برخی شرکت‌های هواپیمایی با صلاحدید خود پروازها را لغو کنند لذا به مسافران توصیه می‌کنیم که قبل از حضور در فرودگاه از طریق سامانه 199 اطلاعات پرواز خود را بدانند.

مدیرکل فرودگاه گیلان با بیان اینکه افزایش مسیر‌های پروازی در اولویت برنامه‌های فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت قرار دارد خاطرنشان کرد: به مسافران گرامی اطمینان خاطر می‌دهیم که ترمینال‌ها، ساختمان اداری و عملیاتی این فرودگاه به‌جهت حفظ سلامت مسافران و کارکنان همواره ضدعفونی می‌شود‌.

وی از استقرار تیم بهداشتی جهت انجام تب‌سنجی مسافران خبر داد و بیان کرد: قبل از شیوع ویروس کرونا تعداد پروازهای داخلی این فرودگاه، 102 سورتی پرواز در هفته بود که به مقصد تهران، مشهد، کیش، تبریز، شیراز، اصفهان، بندرعباس، عسلویه و اهواز انجام می‌شد.

آقایی با بیان اینکه اکنون پروازهای فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت برقرار است خاطرنشان کرد: در اوایل به دلیل شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از گسترش آن بسیاری از پروازها توسط شرکت‌های هواپیمایی لغو می شد اما به مسافران اطمینان خاطر می‌دهیم که بیشتر پروازهای این فرودگاه برقرار است و آماده یاری‌رسانی در بحران هستیم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو