پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دست‌یابی ایران به دانش طراحی قطعات هواپیماهای بوئینگ و ایرباس و موتور هواپیمای غیرنظامی

تاریخ خبر: // کد خبر: 304183 // // // // خبر مهم


دست‌یابی ایران به دانش طراحی قطعات هواپیماهای بوئینگ و ایرباس و موتور هواپیمای غیرنظامی

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شرکت‌های بوئینگ و ایرباس قطعات یدکی هواپیماهای ایرانی را تعمیر نمی‌کنند، گفت: به توان طراحی این قطعات دست یافته‌ایم و می‌توانیم این قطعات را به‌خوبی، با شناسنامه و حساب‌شده بسازیم.


دست‌یابی ایران به دانش طراحی قطعات هواپیماهای بوئینگ و ایرباس و موتور هواپیمای غیرنظامی

علی عابدزاده امروز ‌در حاشیه بازدید مسئولان کشوری و استانی از فرودگاه بین المللی پیام که به مناسبت توسعه پروازهای این فرودگاه انجام شد، اظهار کرد: فرودگاه پیام در حوزه پرواز باری قدمت طولانی دارد.وی با اشاره به توسعه پروازهای مسافری فرودگاه پیام، گفت: برخی شرکت‌های هواپیمایی نیز پذیرفته‌اند که پرواز از فرودگاه پیام داشته باشند؛ از ظرفیت هواپیمای جدید در فرودگاه پیام استفاده خواهد شد. عابدزاده همچنین تاکید کرد که برای برقراری پرواز از فرودگاه پیام به شهرهای مشهد، اهواز و کیش موافقت شده است. وی با اشاره به فشارهای سنگین آمریکایی درباره محدود کردن ارائه اطلاعات فنی و عملیاتی به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی، گفت: این در حالی است که نیروهای متخصص داخلی به موفقیت‌های خوبی در حوزه تعمیر موتور رسیده و توانسته‌اند که قسمت‌های گرم و پیچیده موتور را با تکنولوژی مناسب تعمیر کنند.

علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه به درک درستی از توسعه استان البرز می‌توانیم به نقاط مثبت پیشرفت برسیم، گفت: مجموعه فرودگاه پیام با حمایت تمامی مسؤولان ارشد کشوری و لشکری فعالیت خود را در راستای ارائه خدمات به مردم آغاز کرده است. رئیس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه باید در مجموعه فرودگاه پیام شاهد هماهنگی و همکاری بخش‌های خصوصی و دولتی شویم، اضافه کرد: لازم است فراخور امکانات در راستای ارائه خدمات گام برداریم و با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی خواهیم توانست امکانات خود را نیز افزایش دهیم. عابدزاده با بیان اینکه سعی داریم با حمایت از فرودگاه پیام این مجموعه را به فرودگاه ملی تبدیل کنیم، اضافه کرد: در ابتدا فعالیت این مجموعه با حداقل امکانات، مجور فعالیت فرودگاه پیام را صادر کردیم، البته تمام استانداردهای لازم در راستای انجام پروازهای ایرلاین فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه در همه فرودگاه‌های دنیا با محدودیت‌هایی مواجه هستیم، اضافه کرد: در حال حاضر کشور بزرگترین محدودیت پروازهای ما در فرودگاه مهرآباد است که البته در صدد رفع محدودیت‌های این مجموعه نیز هستیم. رئیس سازمان هواپیمایی کشور یادآور شد: با استفاده درست از امکانات موجود می توانیم توسعه یافتگی را معنا ببخشیم، در حال حاضر استان البرز با جمعیتی بالغ بر سه میلیون نفر ظرفیت‌های زیادی در حوزه حمل و نقل دارد از این سو با برنامه ریزی درست و استفاده از امکانات موجود به توسعه و پیشرفت دست پیدا خواهد کرد.

وی در رابطه با اینکه فرودگاه پیام حتی اگر بدون مسافر هم باشد بازار پایداری خواهد داشت، یادآور شد: باید بتوانیم از ظرفیت موجود همچون جمعیت 80 میلیون نفری کشور بهره ببریم، یکی از راه‌های بهره گیری از ظرفیت جمعیتی وصل بودن شریان‌های حمل و نقل به هم است. وی ضمن تأکید بر برنامه ریزی طرح جامع فرودگاهی در البرز برای سال آینده، اضافه کرد: در این راه ابتدای باید مسیرهای منتهی به فرودگاه پیام به سازی شوند، همچنین لازم است فرودگاه‌های اغماری به این مجموعه دسترسی داشته باشند تا ضریب ایمنی به حداکثر برسد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور با اشاره به اینکه موفقیت در هشت سال دفاع مقدس به همت ایستادگی و مقاومت میسر شد، یادآور شد: امروز نیز برای موفقیت در مسیر اقتصاد باید همین مسیر را در پیش بگیریم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه شرکت‌های بوئینگ و ایرباس قطعات یدکی هواپیماهای ایرانی را تعمیر نمی‌کنند، گفت: این در حالی است که به توان طراحی این قطعات دست پیدا کرده‌ایم و می‌توانیم این قطعات را بخوبی بسازیم که البته با شناسنامه و حساب شده است.

عابدزاده افزود: در بخش هوایی و در حوزه فنی و ساخت قطعات حرف برای گفتن داریم و در آینده‌ای نه چندان دور به انقلاب مهندسی و تکنیک در حوزه هوایی می‌رسیم.به گفته عابدزاده هماهنگی‌های لازم با کشور سازنده هواپیما، موتور و یا کشورهایی که به هر دلیلی در این موضوع نامی از آن ها هست، انجام شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در بخش دیگری به محدودیت‌های پروازی با توجه به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: محدودیت‌های پروازی رو به کاهش است. عابدزاده بیان کرد: با شیوع کرونا در بسیاری از کشورهای دنیا پروازهای خارجی به حداقل رسید که این میزان در برخی کشورها به دو تا سه درصد رسید.

* وضعیت پروازهای داخلی در ایران مناسب است

وی با تاکید بر اینکه پروازهای خارجی به تدریج رفع محدودیت می‌شود، گفت: شرکت‌های خارجی اکنون منتظر هستند تا پروتکل‌های بهداشتی میان کشورها امضا و توافق‌ها صورت گیرد تا بتوانند مسافران را طبق پروتکل‌های خاص بهداشتی و پزشکی جا به جا کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه وضعیت پروازهای داخلی در کشور خوب است، گفت: اگر تلاش‌های حال حاضر وزارت بهداشت و درمان در مورد کنترل کرونا به نتیجه برسد به یقین در پروازهای داخلی رشد بهتری خواهیم داشت.

ساخت قطعه موتور هواپیمای غیر نظامی توسط نخبگان داخلی 

عابدزاده تصریح کرد: در همین راستا در سال‌ گذشته موفق به قطعات موتور هواپیمایی در صنعت غیرنظامی را که ساختار پیچیده ای دارد توسط جوانان ایرانی تعمیر کنیم، که البته آمریکاییان به طرق مختلف و تهدید سعی داشتند ما را از ساخت و تعمیر این امکانات و تجهیزات دور کنند.

وی بیان کرد: نخبگان ایرانی در تلاش هستند تا پایان سال جاری بدون توجه به اقدامات سوء دشمن کار مهندسی شناسنامه دارد خود را در راستای تولید موتور هواپیمای غیر نظامی که به علت تحریم‌ها غیرقابل دسترسی بود به سرانجام برسانند که ابداع یک ایرانی است و از هیچ کشوری کپی نشده است؛ ادامه این روند است که کشور را در مقابله با دشمن به پیروزی خواهد رساند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور یادآور شد: رسیدن به سود اقتصادی باید با درنظر گرفتن منافع ملی کشور باشد، برخی اشتباهات در حوزه اقتصاد کشور موجب شد طی سال‌های گذشته در حوزه صنعت آنطور که انتظار می‌رفت به موفقیت دست پیدا نکنیم که پا نگرفتن فرودگاه پیام به عنوان یک مصداق بارز مطالب ذکر شده است.

عابدزاده با اشاره به اینکه فرودگاه کیش به 14 نقطه کشور وصل است، اضافه کرد: استان البرز با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد و وجود اقوام مختلف می‌تواند به اکثر نقاط کشور پرواز داشته باشد.

منیع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ( لینک 1 ) /( لینک 2)

اختصاصی شده توسط ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو