پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گزارش کامل مراسم توسعه پروازهای مسافری فرودگاه پیام

تاریخ خبر: // کد خبر: 304197 // // // // // // // خبر مهم


گزارش کامل مراسم توسعه پروازهای مسافری فرودگاه پیام

مراسم توسعه پروازهای گردشگری فرودگاه بین المللی پیام با حضور مقامات کشوری و استانی و جمعی از فعالان آژانس های هوایی برگزار شد.


گزارش کامل مراسم توسعه پروازهای مسافری فرودگاه پیام

محدودیت‌های پروازی رو به پایان است/ انقلاب مهندسی در حوزه هوایی / تعدادی هواپیما‌ی جدید وارد ناوگان هوایی ایران می‌شود/ از سرگیری پروازهای بین‌المللی

علی عابدزاده، اظهار کرد: فرودگاه پیام در حوزه پرواز باری قدمت طولانی دارد. وی با اشاره به توسعه پروازهای مسافری فرودگاه پیام، گفت: برخی شرکت‌های هواپیمایی نیز پذیرفته اند که پرواز از فرودگاه پیام داشته باشند. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در بخش دیگری با توجه به اینکه تعدادی هواپیمای وارد کشور می‌شود، افزود: از ظرفیت هواپیمای جدید در فرودگاه پیام استفاده خواهد شد.

عابدزاده همچنین تاکید کرد که برای برقراری پرواز از فرودگاه پیام به شهرهای مشهد، اهواز و کیش موافقت شده است. وی با اشاره به فشارهای سنگین آمریکایی درباره محدود کردن ارائه اطلاعات فنی و عملیاتی به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی، گفت: این در حالی است که نیروهای متخصص داخلی به موفقیت‌های خوبی در حوزه تعمیر موتور رسیده و توانسته اند که قسمت‌های گرم و پیچیده موتور را با تکنولوژی مناسب تعمیر کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه شرکت‌های بوئینگ و ایرباس قطعات یدکی هواپیماهای ایرانی را تعمیر نمی‌کنند، گفت: این در حالی است که به توان طراحی این قطعات دست پیدا کرده ایم و می‌توانیم با شناسنامه آن را بسازیم. عابدزاده افزود: در بخش هوایی و در حوزه فنی و ساخت قطعات حرف برای گفتن داریم و در آینده‌ای نه چندان دور به انقلاب مهندسی و تکنیک در حوزه هوایی می‌رسیم.

وی در پاسخ به سوال در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به سانحه هواپیمای اوکراینی، گفت: این موضوع در حال رسیدگی است. به گفته عابدزاده هماهنگی‌های لازم با کشور سازنده هواپیما، موتور و یا کشورهایی که به هر دلیلی در این موضوع نامی از آنها هست، انجام شده است.

محدودیت‌های پروازی رو به پایان است

وی در بخش دیگری به شیوع ویروس کرونا در جهان اشاره کرد که باعث توقف در روند رسیدگی به این سانحه شده و گفت: بسیاری از کشورهای اروپایی تعطیل بودند اما باید بگویم؛ مشکلی وجود ندارد و در خصوص این سانحه هر بخشی کار خود را انجام می‌دهد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در بخش دیگری به محدودیت‌های پروازی با توجه به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: محدودیت‌های پروازی کم کم‌رو به پایان است.

عابدزاده با بیان اینکه در شرایط سخت کنونی که بسیاری از کشورها فرودگاه‌ها را بستند ما هم چنین تصمیمی را عملیاتی کردیم، افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا پروازهای خارجی به حداقل رسید که این میزان در برخی کشورها به دو تا سه درصد رسید.

وضعیت پروازهای داخلی در ایران خوب است

وی با تاکید بر اینکه پروازهای خارجی به تدریج رفع محدودیت می‌شود، گفت: شرکت‌های خارجی اکنون منتظر هستند تا پروتکل‌های بهداشتی میان کشورها امضا و توافق‌ها صورت گیرد تا بتوانند مسافران را طبق پروتکل‌های خاص بهداشتی و پزشکی جا به جا کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه وضعیت پروازهای داخلی در کشور خوب است، گفت: اگر تلاش‌های حال حاضر وزارت بهداشت و درمان در خصوص کنترل کرونا به نتیجه برسد به یقین در پروازهای داخلی رشد سریعی خواهیم داشت.

فرودگاه پیام ظرفیت اتصال به اقصی نقاط کشور را دارد

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: فرودگاه بین المللی پیام نیز ظرفیت اتصال به اقصی نقاط کشور را دارد. علی عابدزاده، اظهار کرد: شرکت هواپیمایی بر اساس ظرفیت‌ها مجوز پروازهای این فرودگاه را صادر کرده است. وی با تاکید بر اینکه همه استانداردهای پروازهای ایرلاین‌ها در فرودگاه بین المللی پیام بررسی شده است، گفت: تمامی فرودگاه‌ها محدودیت دارند و این محدودیت‌ها تنها مختص فرودگاه پیام نیست و می‌توان گفت؛ بزرگترین محدودیت پروازی در فرودگاه مهرآباد است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به جمعیت سه میلیون نفری جمعیت استان البرز، گفت: استان البرز امکانات خوبی در حوزه راه دارد. عابدزاده با اشاره به اهمیت توسعه فرودگاه‌ها در کشور، گفت: داشتن طرح جامع فرودگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در بخش دیگری با تاکید بر اهمیت فراهم کردن زیرساخت‌ها از جمله راه‌های دسترسی به فرودگاه پیام، گفت: در خصوص طرح جامع باید بررسی‌های مهمی انجام شود زیرا طرح جامع فرودگاه امام خمینی (ره) دچار مشکل است چون در گذشته به بحث توسعه فرودگاهی آن توجه نشده بود. به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری برای به حداکثر رساندن ظرفیت ایمنی در یک فرودگاه باید به فرودگاه‌های اطراف آن‌نیز توجه شود.

عابدزاده دلیل موفقیت در جنگ هشت ساله را ایستادگی ملت ایران خواند و گفت: حال اگر بخواهیم در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موفق باشیم باید تلاش شبانه روزی داشته باشیم. وی همچنین با اشاره به اینکه حوزه هوایی و دفاعی کشورمان جزو اولین نقاطی بود که در معرض تحریم دشمن قرار گرفت، گفت: طی سه سال اخیر نیز که تحریم‌ها توسط آمریکا جدی تر شده است ما در صنعت غیرنظامی موفق بوده ایم و توانسته ایم تحریم‌ها را دور بزنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه قطعات هواپیما را توانسته ایم بسازیم، گفت: این قطعات به خوبی طراحی و تست شده است. عابدزاده با تاکید بر اینکه اخیراً یکی از شرکت‌های صنعتی داخل کشور یکی از قسمت‌های موتور هواپیما را که در اثر گرما ممکن است از بین برود تعمیر کرده است، گفت: این شرکت وعده داده که تا پایان سال قطعات درون موتور هواپیما را نیز بسازد.

وی با بیان اینک برخی فرآیندهای نادرست اقتصادی طی سال‌های اخیر موجب پس رفت صنعت شد که اکنون این فرآیندها کنار رفته است، گفت: آژانس‌های گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی نیز نگران بازار کار نباشند. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین گفت: در این میان فرودگاه بین المللی پیام نیز ظرفیت اتصال به اقصی نقاط کشور را دارد.

****

توسعه راه‌های دسترسی به فرودگاه پیام ضروری است

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان البرز گفت: توسعه راه‌های دسترسی به فرودگاه پیام ضروری است. فریدون محمدی، اظهار کرد: میراث فرهنگی استان البرز از توان خود در حوزه گردشگری استفاده کرده تا توسعه پروازهای فرودگاه بین المللی پیام به شرایط مطلوبی برسد. وی با اشاره به اینکه امیدواریم فرودگاه بین المللی پیام در آینده‌ای نزدیک فرودگاهی عملیاتی در حوزه مسافری شود، گفت: در حال حاضر پرواز مشهد، کیش و اهواز از این فرودگاه انجام می‌شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان البرز از همه دستگاه‌های عملیاتی خواست برای توسعه راه‌های دسترسی به فرودگاه تلاش کنند و گفت: از آنجایی که باند فرودگاه بین المللی پیام جز بهترین باندهای فرودگاهی کشور است می‌توان در آینده از آن به عنوان فرودگاهی عملیاتی در حوزه گردشگری استفاده شود.

****

پرواز اهواز از فرودگاه پیام انجام می‌شود

نادرثناگو مطلق مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام، اظهار کرد: به دنبال شیوع کرونا همه صنایع به ویژه صنعت هوایی تحت تأثیر قرار گرفت. وی با اشاره به عادی شدن شرایط که منجر به توسعه پروازهای مسافری می‌شود، گفت: فرودگاه می‌تواند محور توسعه استان البرز باشد. مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام گفت: برنامه ریزی برای توسعه پروازهای مسافری فرودگاه پیام محوری برای توسعه نقاط پیرامونی این مجموعه است.

ثناگومطلق با توجه به توسعه پروازهای مسافری فرودگاه پیام، گفت: از ابتدای تیرماه علاوه بر پرواز مشهد و کیش پرواز اهواز نیز از فرودگاه پیام انجام می‌شود. وی تاکید کرد: طبق اعلام نظر رئیس سازمان‌ هواپیمایی کشوری، فرودگاه پیام از لحاظ ایمنی، زیرساخت‌ها و امکانات استانداردها را دارد و ما نیز آمادگی مشارکت با بخش خصوصی به منظور توسعه پروازها را را داریم زیرا هر اشتغال مستقیم می‌تواند سه تا چهار اشتغال غیر مستقیم ایجاد کند. مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام همچنین اضافه کرد: فرودگاه بین المللی پیام می‌تواند منشأ توسعه گردشگری استان البرز باشد.

****

فرودگاه پیام به جذابیت و دسترسی مناسب نیاز دارد /توسعه گردشگری به اقتصاد فرودگاه کمک می کند

ثناگو مطلق گفت: معتقدیم فعالیت و توسعه پروازها به سه عامل مهم بستگی دارد که اولین مورد که به دست اندرکاران مجموعه بستگی دارد تسهیل زیر ساخت های این منطقه است که در حد امکان فراهم شده است. وی افزود: از طرفی نیازمند توجه دولت و بخش خصوصی و آژانس‌های مسافربری خصوصی هستیم که زنجیره توسعه با این سه مورد کامل می شود. ثناگو تصریح کرد: این فرودگاه فرصت جدی و مهمی است که تا مدتها تکرار نخواهد شد که با این ابعاد و فرصت نمی توان فرودگاهی مشابه در البرز احداث کرد.

مدیرعامل فرودگاه پیام گفت: معمولا استقرار فرودگاه در هر منطقه، فرصت توسعه اقتصاد و گردشگری را فراهم می کند لذا انتظار بهره وری و سودآوری از آن می رود و در این ارتباط رایزنی های خوبی با بخش خصوصی انجام شده است.

****

پایه های صنعت گردشگری در کشور لرزان است

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافری گفت: حوادث مختلف مانند سیل و کرونا سبب شده تا پایه های صنعت گردشگری در کشور لرزان و آسیب کلی ببیند. حرمت اله رفیعی افزود: در سال ٩٨ وقوع سیلاب در کشور را داشتیم و از مردم خواستیم که به سفر نروند، بحران های این چنینی در سال گذشته  سبب شد تا صنعت گردشگری افت کند . امسال نیز کرونا سبب شده تا این بخش آسیب ببیند.

وی اضافه کرد: در شرایط بد کرونایی تنها مراکزی که هیچ گونه کمکی از دولت دریافت نکردند دفاتر خدمات هوایی و جهانگردی بوده و این در حالی است که در دیگر نقاط دنیا کمک های آنچنانی به این بخش شده است. رفیعی با بیان اینکه اگر امروز گوش شنوایی نباشد آسیب آن به جامعه وارد می شود خاطر نشان کرد: تا چرخ صنعت گردشگری به گردش در نیاید چرخ اقتصاد جامعه نیز نخواهد چرخید و نیاز است تا همه دست به دست هم بدهند تا رونق به این صنعت بازگردد.
وی گفت: پایه های گردشگری در شرایط موجود نه اینکه لرزان شده بلکه از بین رفته و بایستی در استانی مانند البرز دستگاه های دولتی به دفاتر خدمات مسافری کمک کنند تا ضرر وارد شده به آنها به حداقل برسد. وی با بیان اینکه تبلیغات رسانه ای برای تحقق این مهم اثر خوبی خواهد داشت خاطر نشان کرد: امروز مردم در شرایط اقتصادی خوبی به سر نمی برند، دفاتر گردشگری، ایرلاین ها، مراکز خدماتی و هتل ها نباید به دنبال این باشند که ضررهای وارد شده در چند ماهه گذشته را سودجویی کنند، اجازه بدهید این صنعت پا بگیرد بعدها رفته رفته. به حالت عادی باز می گردد. وی ادامه داد: قیمت خدمات مسافری نباید افزایش پیدا کند چرا که دراین شرایط کرونایی این بخش بیشتر آسیب می بیند.

***

توسعه پروازهای مسافری پیام موتور محرکه اشتغال استان است / تنها هتل پنج ستاره استان البرز امسال افتتاح می‌شود

استاندار البرز زمان بهره برداری از تنها هتل پنج ستاره استان را پایان امسال اعلام کرد. عزیزاله شهبازی، اظهار کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان را برای کمک و جبران خسارت‌های ناشی از کرونا به ۱۴ رسته شغلی در استان البرز تخصیص داده است بر این اساس آژانس‌های گردشگری نیز از این اعتبار بهره مند می‌شوند.

وی ادامه داد: بزرگترین موتور محرکه توسعه استان البرز، توسعه گردشگری و بهره برداری از فرودگاه پیام است که در سال‌های گذشته مغفول مانده ولی با نگاه ویژه ای اکنون درصدد ارتقای بسترهای پیشرفت این صنعت بزرگ هستیم. استاندار البرز گفت: اما با اولویت قرار دادن گردشگری در برنامه ششم توسعه، به صورت ویژه به دنبال افزایش توان گردشگری استان هستیم و در اولین گام برای این امر با حمایت‌های لازم، اولین هتل پنج ستاره البرز تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

شهبازی افزود: تورهای مسافرتی که با توجه به شرایط خاص کرونایی تعطیل شده بودند، از اول تیرماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا فعالیت‌های خود را آغاز خواهند کرد. وی افزود: با توجه به نقش حیاتی استان البرز به عنوان یک یاز شریان‌های اصلی کشور، سهم ویژه ای برای بهره گیری در حوزه خدمات و افزایش اشتغال در حوزه گردشگری قائل شده ایم.

استاندار البرز با اشاره با کاهش ۲.۷ دهم درصدی نرخ بیکاری در استان، گفت: البرز در صنعت برق مولد است و در سال ۷۲ درصد صادرات برق به استان‌های همجوار دارد که همین امر می‌تواند شرایط اقتصادی استان را مثبت ارزیابی کند. شهبازی گفت: همچنین استان البرز در صنعت کشاورزی یکی از موفق ترین های کشوری است و در حال حاضر بیش از ۷۰ برند مطرح در حوزه کشاورزی در استان البرز در حال فعالیت هستند.

****

همکاری شهرداری کرج با فرودگاه پیام/ اعلام پروازها در تبلیغات شهری

شهردار کرج گفت: در بحث تبلیغات پروازهای فرودگاه بین المللی پیام از طریق بیلبوردها و تلویزیون‌های شهری اقدامات لازم را انجام می‌دهیم. علی کمالی زاده، اظهار کرد: توسعه حمل و نقل هوایی منجر به توسعه کلان‌شهر کرج می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری کرج از هیچ تلاشی برای توسعه پروازهای فرودگاه بین المللی پیام دریغ نمی‌کند، گفت: این فرودگاه ظرفیتی مناسب برای توسعه استان به ویژه کلان‌شهر کرج است. شهردار کرج در بخش دیگری به اهمیت توسعه راه‌های دسترسی به فرودگاه پیام اشاره کرد و گفت: پیمانکار پروژه بزرگراه آیت الله هاشمی معطل تعیین تکلیف زمین‌های مؤسسه نهال و بذر به منظور توسعه راه‌های دسترسی فرودگاه است اگر این مشکل حل شود مردم کرج به و با صرف ۲۰ دقیقه می‌توانند به فرودگاه پیام برسند.

کمالی زاده با اشاره به اینکه انجام پروژه گذر شرقی مهرشهر برای اتصال به فرودگاه بین المللی پیام از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: به سرانجام رسیدن این پروژه و ایجاد یک راه دسترسی مناسب تا فرودگاه پیام موجب رشد، توسعه، مطلوبیت و جذابیت این فرودگاه است.

وی با اشاره به اینکه در فرودگاه مهرآباد تعدادی از ایرلاین‌ها ترانسفر فرودگاهی رایگان برای برخی پروازهای خود دارند، گفت: اگر بتوانیم برای فرودگاه پیام از نقاط مشخص کرج این ترانسفرهای ورودی را عملیاتی کنیم یک اقدام مثبت است. شهردار کرج با اشاره به اینکه در بحث تبلیغات برای پروازهای فرودگاه بین المللی پیام از طریق بیلبوردها و تلویزیون‌های شهری اقدامات لازم را پیش خواهیم برد، گفت: سعی می‌کنیم از پروازهای این فرودگاه برای سفر نیروهای شهرداری و یا پیمانکاران استفاده کنیم.

کمالی زاده تاکید کرد: امید است روزی برسد که شاهد روانه شدن بخشی از پروازهای مهرآباد به سمت فرودگاه بین المللی پیام باشیم.

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم / ایلنا (لینک 1)، (لینک 2) / ایرنا (لینک 1)، (لینک 2) / خبرگزاری مهر (لینک 1)، (لینک 2)، (لینک 3)، (لینک 4)، (لینک 5)، (لینک 6

اختصاصی شده توسط ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین