پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مبارزه هوایی با ملخ های صحرایی در تالاب جازموریان

تاریخ خبر: // کد خبر: 304385 // // //


مبارزه هوایی با ملخ های صحرایی در تالاب جازموریان

نخستین سمپاشی هوایی از آمادگاه مبارزه با ملخ های صحرایی جنوب شرق کشور در تالاب جازموریان آغاز شد.


مبارزه هوایی با ملخ های صحرایی در تالاب جازموریان

کارشناس مسئول برنامه ریزی و مبارزه با ملخ سازمان حفظ نباتات کشور در قلعه گنج گفت: امسال در کل کشور  حدود 380 هزار هکتار مبارزه با ملخ  انجام شده که 26هزار هکتار از آن در  جنوب کرمان و در تالاب جازموریان است.

محمد احمدی فر با یادآوری ورود ملخ های صحرایی از آبان پارسال به کشور افزود: تا کنون نیز 11 استان درگیر مبارزه با این ملخ هستند و  خسارتی از این آفت به محصولات کشاورزی گزارش نشده و تا نیمه تیر جمعیت ملخ های صحرایی به حداقل خواهد رسید.

مسئول برنامه ریزی و مبارزه با ملخ سازمان حفظ نباتات کشور  افزود: بعلت باتلاقی بودن مناطقی از تالاب جازموریان  با خودروامکان مبارزه  با ملخها فراهم نبود  و به همین خاطر از زیر ساخت های لازم در آمادگاه ملخ جنوب شرق کشور و  فرودگاه اختصاصی این آمادگاه برای سم پاشی این آفت ملخ صحرایی  استفاده شد.

احمدی فر افزود: با نصب سیستم ( ULV) روی هواپیمای سمپاش قابلیت سمپاشی از روزی 400هکتار به ساعتی 400 هکتار افزایش یافته و نصب این سیستم  تحول خوبی در مبارزه با ملخ در  کشور است.

مه پاش سرد به روش (ULV یا Ultra-Low Volume) یک روش جدید و عالی سمپاشی است که می توان از آن برای کنترل جمعیت ملخ ها با استفاده از سم، سمپاشی پنبه  استفاده کرد.

در این روش سم یا ماده ضد عفونی کننده به قطرات بسیار ریز در حد چند میکرون تبدیل و در هوا پخش می شوند و به مرور روی اجسام یا گیاهان فرود می آیند.

بزرگترین آمادگاه مبارزه با ملخ صحرائی جنوب کشور آبان 1396در قلعه گنج افتتاح شد وحوزه  جازموریان و جنوب کرمان ، همچنین استان های سیستان و بلوچستان – هرمزگان – بوشهر و خراسان جنوبی را پوشش می دهد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو