پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | صادرات هوایی استان فارس در انحصار گروه خاص نیست

تاریخ خبر: // کد خبر: 304563 // // // خبر مهم


صادرات هوایی استان فارس در انحصار گروه خاص نیست

رئیس کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس گفت: انجام صادرات هوایی از استان در انحصار فرد و یا گروه خاصی نیست و همه بازرگانان می‌توانند از ظرفیت موجود استفاده کنند.


صادرات هوایی استان فارس در انحصار گروه خاص نیست

خسرو فروغان در جلسه کمیسیون صادرات، واردات و گمرک این اتاق که با موضوع مشکلات صادرات هوایی به کویت و کشورهای حاشیه خلیج فارس و با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: برقراری خط هوایی منظم برای صادرات محصولات استان فارس از الزامات استان است و نکته قابل تأمل این است که برقراری پرواز منظم و تأمین بار برای صادرات موضوع مهمی است که روند آن باید کامل مشخص شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بار صادراتی برخی از محصولات استان به صورت هوایی و پراکنده از شیراز به کشور کویت انجام می‌شود اما مطالبه صادرکنندگان استان ایجاد خط هوایی منظم برای صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

فروغان اضافه کرد: مهمترین بخش ایجاد کارگو برای صادرات هوایی استان برای بخش خصوصی، تأمین بار برای برقراری خط منظم و برنامه ریزی شده و صادرکنندگان ما باید بتوانند جوابگوی انتظارات مشتریان خود در بازارهای خارجی باشند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه ارسال بار صادراتی با هواپیما زیر ۸۵ تن نیز برای ایرلاین مقرون به صرفه نیست، ادامه داد: اگر تأمین بار صادرات هوایی از سوی بخش خصوصی تأمین شود، می‌توانیم درخواست افزایش خطوط هوایی و هواپیماهای بیشتری برای این امر داشته باشیم.

فروغان با بیان اینکه هم‌اینک صادرات هوایی فارس توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می‌شود، عنوان کرد: صادرات بازرگانان و فعالان اقتصادی ما می‌تواند انگیزه مهمی برای خدمات دهی و ایجاد کارگو از سوی شرکت‌های خطوط هوایی باشد.

او خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی زحمات بازرگانان و فعالان بخش خصوصی برای ایجاد بازار در کشورهای مختلف کار ارزشمندی است، لذا با تمام توان برای تسهیل فرآیند صادرات استان تلاش می‌کنیم.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو