پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تمجید تل‌آویو از برنامه فضایی ابوظبی

تاریخ خبر: // کد خبر: 304565 // // // خبر مهم


تمجید تل‌آویو از برنامه فضایی ابوظبی

یک رسانه غربی، تعریف و تمجید رژیم صهیونیستی از برنامه فضایی امارات عربی متحده را نشانه دیگری از گرم شدن روابط تل‌آویو با ابوظبی دانست.


تمجید تل‌آویو از برنامه فضایی ابوظبی

 در ادامه خبرهای مختلف از تلاش ابوظبی و تل‌آویو برای عادی‌سازی روابط و برقراری ارتباط رسمی دیپلماتیک، این بار تمجید رژیم صهیونیستی از برنامه فضایی امارات عربی متحده خبرساز شد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه،  وزارت خارجه رژیم صهیونیستی بامداد امروز (چهارشنبه به وقت تهران) تصمیم دولت امارات برای آغاز اولین برنامه تحقیقاتی فضایی در بین کشورهای عربی را تبریک گفت.وزارت خارجه این رژیم در صفحه توئیتر خود، ضمن آرزوی موفقیت برای این برنامه فضایی امارات، نوشت: «امیدواریم این گام، همکاری‌ها بین کشورهای منطقه [غرب آسیا] را تعمیق کند».

خبرگزاری فرانسه و دیگر رسانه‌های صهیونیستی از جمله «یدیعوت آحرونوت» و «تایمز اسرائیل» این تمجید تل‌آویو از برنامه فضایی ابوظبی را نشانه دیگری از گرم شدن روابط دو طرف و تلاش برای عادی‌سازی تماس‌ها دانستند.

طی یک ماه اخیر نیز دو فروند هواپیمای ترابری اماراتی با پرواز مستقیم به فلسطین اشغالی، در فرودگاه «بن گوریون» واقع در تل‌آویو فرود آمده‌اند.

امارات عربی متحده ماه قبل اعلام کرده بود که در ماه جولای، برنامه اعزام فضاپیما به مریخ را کلید می‌زند.

پیشتر خبرگزاری «یونیوز» به نقل از رسانه‌های صهیونیستی گزارش داده بود، رژیم صهیونیستی و امارات بر سر افتتاح  موقت سفارت این رژیم در دبی طی ماه‌های آینده به توافق رسیده‌اند.

پیش از آن نیز رسانه‌های صهیونیستی ادعا کرده بودند سه کشور عربی امارات، بحرین و احتمالاً کویت در بحبوحه شیوع کرونا، جهت تبادل تجربیات و تجهیزات پزشکی، با تل‌آویو ارتباط برقرار کرده‌اند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو