پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش ۷۳ درصدی سفرهای هوایی داخلی

تاریخ خبر: // کد خبر: 304572 // // //


کاهش ۷۳ درصدی سفرهای هوایی داخلی

براساس آمار استخراج شده از وب‌سایت سازمان فرودگاه‌های کشور، تعداد پروازهای داخلی طی ۲ ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۶۲ درصد کاهش یافته است. در این مدت، تعداد مسافران جابجا شده نیز ۷۳ درصد کاهش داشته است.


کاهش ۷۳ درصدی سفرهای هوایی داخلی

براساس آمار استخراج شده از وب‌سایت شرکت فرودگاه‌های کشور، تعداد پروازهای داخلی طی ۲ ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۶۲ درصد و تعداد پروازهای خارجی ۹۲ درصد کاهش یافته است.

طبق آمار شرکت فرودگاه‌ها، در مجموع ۴۵ فرودگاه کشور طی دو ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا در مجموع ۲۳ هزار و ۲۲۳ نشست و برخاست هواپیما انجام شده که نشاندهنده کاهش ۶۲ درصدی پروازها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

همچنین بیش از ۲.۰۲ میلیون مسافر با پروازهای داخلی جابه‌جا شده است که نشان از کاهش ۷۳ درصدی تعداد مسافران در مقایسه با سال گذشته دارد.

از طرفی بیش از ۱۹ هزار و ۵۰۹ تن محموله با کارگو در دو ماه نخست سال جابه‌جا شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۵ درصد کاهش داشته است.

طبق آمار شرکت فرودگاه‌ها در این مدت ۸۶۰ پرواز بین‌المللی انجام شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۹۲ کاهش داشته است. در مجموع ۴۴ هزار و ۴۹۲ مسافر و بیش از ۴ هزار و ۸۸۲ تن محموله به مقصد خارج از کشور جابه جا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۹۷ درصد و ۸۵ درصد کاهش یافته است.

فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران پرترددترین فرودگاه کشور در دوره مورد بررسی بوده است. ۹ هزار و ۳۴۹ مسافر از طریق این فرودگاه جابه جا شده است؛ با این حال، تعداد مسافران جابه جا شده در این بازه زمانی نسبت به زمان مشابه سال قبل ۵۴ درصد کاهش داشته است.

ظرفیت جابه‌جایی مسافر در فرودگاه مهرآباد تهران، ۸۵۲ هزار و ۷۳۵ نفر است که امسال ۶۵ درصد کمتر از ظرفیت خود مسافر جابه‌جا کرده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت بازار


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو