پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وضعیت نامعلوم طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد

تاریخ خبر: // کد خبر: 304924 // // // خبر مهم


وضعیت نامعلوم طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد

طرح توسعه‌ فرودگاه خرم‌آباد در اوایل زمستان ۹۲ آغاز شد و قرار بود ظرف مدت دو سال به بهره‌برداری برسد اما هنوز در نیمه‌های راه است.


وضعیت نامعلوم طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد

این طرح شامل توسعه سطوح پروازی (تطویل باند، توسعه اپرون، بهسازی آپرون موجود، زهکشی باند، استریپ‌سازی باند، ارتقاء مقاومت باند، بهسازی جاده حفاظتی، سرپوشیدن کانال‌های عرضی فاضلاب روستایی عبوری از باند و احداث ساختمان هواشناسی، توسعه ترمینال و احداث ساختمان پاویون) بوده که چندین مورد از این‌ها تکمیل شده ولی مابقی کار زیادی دارد.

روزهای فعالیت این پروژه کمتر از زمان تعطیلی آن بوده و در حال حاضر نیز عملیات اجرایی متوقف است و معلوم نیست با توجه به شرایط چه زمانی این طرح به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

دی ماه ۹۸ علی کاملی، مدیر فرودگاه خرم‌آباد در خصوص این پروژه به ایسنا گفت: کل طرح حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما در مجموع از روند کار راضی نیستیم و هم اکنون پروژه تعطیل است.

وی تاکید کرده بود: با پیمانکار اتمام حجت کرده‌ایم و اگر کار را آغاز نکند، قرارداد را خاتمه و مناقصه جدید برگزار می‌شود.حالا این اتمام حجت نتیجه داده است و کاملی در این خصوص می‌گوید: به علت اینکه از روند کار راضی نبودیم، مجبور شدیم پروژه را ماده ۴۸ کنیم.

وی ادامه داد: این پروژه با اعتبارات ملی و سپس استانی و با دستور استاندار وقت اجرایی شد و پیش از این‌که به‌عنوان مدیر فرودگاه منصوب شوم (مهر ۹۸) پروژه تعطیل بوده است.

کاملی اضافه کرد: در جلساتی که داشتیم مصوب شد مابقی عملیات اجرایی توسط شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و با انتخاب پیمانکار جدید به پایان برسد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو