پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توضیحات سازمان هواپیمایی درباره بررسی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

تاریخ خبر: // کد خبر: 305060 // // // //


توضیحات سازمان هواپیمایی درباره بررسی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره احتمال ارسال جعبه سیاه هواپیمایی اوکراینی به کشور ثالث برای بازخوانی آن با حضور کارشناسان ایرانی، توضیحاتی ارائه داد.


توضیحات سازمان هواپیمایی درباره بررسی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

رضا جعفر زاده در گفتگوی زنده با شبکه خبر دقایقی قبل درباره بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در کشور ثالث اظهار داشت: بیش از این هم گفته بودیم که اگر امکان بازخوانی جعبه سیاه این هواپیما در ایران وجود داشته باشد آن را با حضور نمایندگان کشورهای ذینفع بازخوانی خواهیم کرد. درغیر این صورت در کشور دیگر و با حضور نمایندگان این کشورها، جعبه سیاه قرائت خواهد شد.

وی افزود: قرار بود تیم ایرانی بررسی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی با حضور نمایندگان فرانسه، اوکراین، کانادا و دیگر کشورهای مرتبط با این سانحه، جعبه سیاه را بازخوانی کنند که موضوع کرونا پیش آمد و پروازها متوقف شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: به محض اینکه شرایط آماده شود، بازخوانی جعبه سیاه این هواپیما زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری انجام خواهد شد در غیر این صورت در هر کشوری که امکان آن وجود داشته باشد چه اوکراین و چه فرانسه، این اقدام انجام می‌شود.

وی افزود: ما مشکلی با بازخوانی جعبه سیاه در کشور دیگر نداریم و اگر شرایط فراهم باشد با حضور کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری، جعبه سیاه این هواپیما در فرانسه و یا اوکراین بازخوانی خواهد شد.

گفتنی است پیش از ظهر امروز رویترز به نقل از دو منبع آگاه اعلام کرد ایران به سازمان جهانی هوانوردی (ایکائو) اعلام کرده است که در صورت توافق با کشورهای درگیر، جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی که ۱۸ دی ماه سال گذشته دقایقی پس از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی و به مقصد کی اف سقوط کرده بود، را برای بررسی به فرانسه ارسال می‌کند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو