پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گلایه ایرلاین‌ها از پرداخت نشدن تسهیلات کرونایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 305671 // // //


گلایه ایرلاین‌ها از پرداخت نشدن تسهیلات کرونایی

درحالی که بر اساس اعلام معاون سازمان هواپیمایی قرار بود با تکمیل ثبت نام شرکت‌های هواپیمایی در سامانه کارا، بانک عامل به آن‌ها معرفی و تسهیلات در نظر گرفته شده برای هر یک از ایرلاین‌ها پرداخت شود، این موضوع به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی محقق نشده و برخی از این شرکت‌ها نتوانسته‌اند حقوق نیروهای خود را طی ماه‌های گذشته بپردازند.


گلایه ایرلاین‌ها از پرداخت نشدن تسهیلات کرونایی

چندی پیش مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی گفته بود: برای حمایت از بخش حمل و نقل هوایی و زیربخش‌های تعریف شده آن ۲۴۰۰ میلیارد تومان از سوی ستاد مقابله با کرونا تصویب شده و تخصیص یافته است و همه ایرلاین‌ها و زیربخش‌های حمل‌ونقل هوایی می‌توانند اطلاعات خود را در سامانه کارا تکمیل کنند تا بانک عامل برای ارائه تسهیلات به آن‌ها معرفی شود.
اما به نظر می‌رسد هنوز این اتفاق نیفتاده است؛ چرا که مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در این باره گفت: با وجود این که شرکت‌های هوایپمایی در سامانه کارا اطلاعات خود را تکمیل کرده‌اند و مشکلی از طرف آنها وجود ندارد، هنوز بانک‌های عامل به آنها معرفی نشده و تسهیلاتی به آنها پرداخت نشده است.

وی افزود: به نظر می‌رسد که مشکل از سمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سامانه کارا باشد؛ چرا که ایرلاین‌ها هنوز با وجود شرایط سختی که در آن قرار دارند نتوانسته‌اند بانک‌های عامل خود را بشناسند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: در پی بروز این مشکلات با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مذاکراتی انجام شده و پیگیری‌های کردیم که شخص وزیر قول پیگیری داده است.

وی تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی در ایام شیوع ویروس کرونا با ضرر و زیان سنگینی مواجه شدند و برخی از آنها نتوانستند در ماه‌های گذشته حتی حقوق پرسنل خود را پرداخت کنند اما  به توصیه‌های دولت توجه کردند و هیچ‌گونه تعدیل نیرو نداشته‌اند. البته باید به این نکته توجه کنیم که تاب آوری این ایرلاین‌ها درشرایط کنونی بسیار کم شده است؛ بنابراین امیدواریم هر چه سریعتر تسهیلات در نظر گرفته شده که خط اعتباری آن از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شده است، پرداخت شود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو