پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شهروندان آلمانی هزینه بازگشت به کشور را در دوران کرونا پرداخت می کنند

تاریخ خبر: // کد خبر: 305686 // // //


شهروندان آلمانی هزینه بازگشت به کشور را در دوران کرونا پرداخت می کنند

وزارت امور خارجه آلمان در حال بررسی هزینه‌ پروازهای بازگرداندن شهروندان این کشور از نقاط مختلف جهان به کشور در دوره همه‌گیری کرونا و دریافت این هزینه ها از این شهروندان است.


شهروندان آلمانی هزینه بازگشت به کشور را در دوران کرونا پرداخت می کنند

نشریه بیلد آلمان امروز (یکشنبه) گزارش داد: از زمان همه گیری کرونا در آلمان وزارت امور خارجه با انجام عملیات بازگرداندن شهروندان، حدود ۲۴۰ هزار نفر را به کشور بازگرداند. این بزرگترین عملیات از این نوع، از زمان به وجود آمدن وزارتخانه ای با این نام در آلمان بوده است.

این در حالی است که انجام چنین عملیاتی هزینه های گزافی داشته و صورتحساب سنگینی روی دست مقامات وزارت امور خارجه گذاشته است.

به نوشته بیلد منابع آگاه می گویند وزارت امور خارجه آلمان در حال محاسبه این هزینه ها و اعلام آن طی روزهای آینده به شهروندانی است که این عملیات بخاطر آنها انجام گرفته است. از این شهروندان پیش از بازگرداندنشان به کشور تعهد گرفته شده که هزینه های مربوط به بازگشت خود را به دولت پرداخت کنند.

هر چند هنوز رقم دقیقی برای اجرای این عملیات گسترده عنوان نشده اما گفته می شود دولت آلمان برای این منظور ۱۰۰ میلیون یورو اختصاص داده است.

«هایکو ماس» وزیر امور خارجه در اواسط مارس (اواخر اسفند) پس از شیوع کورنا، هشدار مسافرتی را برای همه ۲۰۰ کشور در جهان صادر کرد. تاکنون این هشدار فقط در صورت خطر برای زندگی و جان شهروندان آلمانی، به عنوان نمونه در مناطق جنگی صادر شده بود.

در پی اعلام این هشدار، بیش از ۲۴۰ پرواز از ۶۲ کشور جهان به آلمان انجام شد. وزیر امور خارجه آلمان در این زمینه گفت: با اجرای برنامه بازگرداندن شهروندان به کشور، در مجموع نزدیک به ۲۴۰ هزار نفر موفق به بازگشت شده‌اند.

وی افزود: برای اجرای این طرح که پس از شیوع سریع کرونا در جهان کلید خورد، بیش از ۲ هزار کارمند وزارت امور خارجه آلمان همکاری کرده و در شیفت‌های شب و آخر هفته مشغول به کار بوده‌اند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو