پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اورژانس هوایی چهارمحال و بختیاری ظرف ۲ ماه آینده فعال می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 305689 // // //


اورژانس هوایی چهارمحال و بختیاری ظرف ۲ ماه آینده فعال می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با بسته شدن قرارداد سه‌جانبه بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان برنامه و بودجه و دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، مقدمات خرید یک فروند بالگرد برای تجهیز اورژانس هوایی استان تا ۲ ماه دیگر فراهم شد.


اورژانس هوایی چهارمحال و بختیاری ظرف ۲ ماه آینده فعال می‌شود

مجید شیرانی افزود: با سقوط تنها بالگرد اورژانس استان در اسفند سال ۹۷ و نیاز مبرم به اورژانس هوایی، با توجه به موقعیت جغرافیایی استان، پیگیری‌های بسیاری برای تامین بالگرد طی یکسال اخیر انجام گرفته است.

وی ادامه داد: با تداوم پیگیری‌های یک سال اخیر، به نتایج خوبی دست یافتیم و یک فروند بالگرد ظرف ۲ ماه آینده به استان اختصاص داده می‌شود و مکان آشیانه نیز در منطقه رحمیته شهرکرد پیش‌بینی شده است.

شیرانی، همچنین از تامین تجهیزات پیشرفته درمانی برای استان خبر داد و گفت: یک دستگاه سی‌تی‌اسکن اسلایس به بیمارستان کاشانی اختصاص یافت که با استفاده از این دستگاه می‌توان بیشتر سی‌تی‌های موردنیاز بیماران را انجام داد و با توجه به کیفیت بالای تصاویر تشخیص سریع‌تر و دقیق‌تر بیماری امکانپذیر می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: همچنین تعدادی دستگاه ریه مصنوعی برای ارائه خدمات بهتر به بیماران کرونایی و دستگاه دیالیز پیشرفته به مجموعه تجهیزات بیمارستانی استان اضافه شد.

شیرانی، از آغاز به کار بخش جدید ICU در بیمارستان کاشانی ظرف ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: ۲۵ تخت و تجهیزات ICU به این بخش اضافه می‌شود.

به گزارش ایرنا، بر اثر سقوط بالگرد امداد هوایی استان در اسفند ۹۷، هر پنج سرنشین این بالگرد شامل ۲ تکنسین اورژانس مرکز استان، ۲ خلبان و یک مهندس پرواز جان خود را از دست دادند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو