پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده از تمامی ظرفیت ها جهت توسعه فرودگاه های کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 305704 // // // //


استفاده از تمامی ظرفیت ها جهت توسعه فرودگاه های کشور

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور گفت:شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور برای توسعه فرودگاه‌ها از تمامی ظرفیت‌های خود بهره می‌گیرد.


استفاده از تمامی ظرفیت ها جهت توسعه فرودگاه های کشور

سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور در بازدید از فرودگاه اردبیل اظهار داشت: در راستای افزایش ظرفیت و ایمن‌سازی فرودگاه‌های کشور توسعه فرودگاه‌ها در دستور کار و اولویت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی قرار دارد.

وی با اشاره به وضعیت فرودگاه‌های کشور افزود: در حال حاضر ۵۳ فرودگاه در سطح مناطق مختلف کشور تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور نسبت به انجام پرواز‌های متنوع فعالیت می‌کنند.

امیرمکری از برنامه‌ریزی برای توسعه فرودگاه‌های کشور خبر داد و تصریح کرد: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور برای توسعه فرودگاه‌ها و سایر مجتمع‌های زیر مجموعه از تمامی ظرفیت‌ها و توان خود بهره می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور درباره پروژه‌های در حال اجرا در فرودگاه اردبیل بیان کرد: برای باند اصلی این فرودگاه سامانه کمک ناوبری ILS catII را نصب می‌کنیم و اکنون کار ساخت استریپ‌ها در حال انجام است که با راه اندازی باند بهسازی شده، هواپیما‌های پهن‌پیکر تا بوئینگ ۷۷۷ هم می‌توانند در آن نشست و برخاست کنند.

او اظهار کرد: همچنین در فرودگاه اردبیل اقداماتی ازجمله نوسازی کانال انتقال انرژی و تاسیسات برقی و تامین تجیهزات ایمنی زمینی ازجمله ماشین کفساز، تانکر، خودروی پیشرو و تجهیزات برف‌روبی نیز انجام شده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو