پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تمدید تعطیلی فرودگاه‌ها تا دو هفته دیگر

تاریخ خبر: // کد خبر: 305820 // // //


تمدید تعطیلی فرودگاه‌ها تا دو هفته دیگر

دولت خارطوم به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سودان ممنوعیت فعالیت فرودگاه‌های این کشور را به مدت دو هفته دیگر تمدید کرد.


تمدید تعطیلی فرودگاه‌ها تا دو هفته دیگر

شرکت هواپیمایی سودان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور تمام فرودگاه‌های سودان به روی پروازهای داخلی و بین‌المللی تا ششم تیرماه آینده بسته خواهد بود. در این بیانیه آمده‌ است: طی مدت مزبور فقط به هواپیماهایی اجازه پرواز داده می‌شود که حامل کمک های بشردوستانه، کارکنان شرکت‌های نفتی و اتباع خارجی مقیم سودان باشند که می‌خواهند این کشور را ترک کنند.

با شیوع ویروس کرونا در سودان، دولت خارطوم  تمام مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خود را بست و تمام مدارس و دانشگاه‌های این کشور را تعطیل، برگزاری هرگونه تجمعات عمومی را ممنوع  و مقررات قرنطینه بهداشتی در سراسر سودان اعمال  کرد.

به گفته مقامات سازمان بهداشت جهانی، زیرساخت‌های پزشکی و بهداشتی  سودان به دلیل ناآرامی‌های این کشور طی سه دهه اخیر ضعیف است و سودان نیازمند کمک‌های بین‌المللی در زمینه مبارزه با ویروس کروناست.

در همین حال، وزارت بهداشت سودان اعلام کرد: با ابتلای 128 نفر دیگر به ویروس کرونا شمار مبتلایان به این ویروس کشور  به 7 هزار و 220 نفر رسید که از این تعداد 459 نفر جان خود را از دست داده و 2هزار و 556 نفر هم بهبود یافته‌اند.

بر اساس این بیانیه، بیشترین بیماران کرونایی سودان در استان‌های خارطوم، الجزیره ، دارفور ، قضارف، نیل آبی ، کسلا و غرب کردفان به سر می‌برند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو