پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | از سرگیری پروازهای بین المللی ازبکستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 305825 // // //


از سرگیری پروازهای بین المللی ازبکستان

دولت ازبکستان اعلام کرد این کشور از امروز 15 ژوئن پروازهای بین المللی خود را از سر می‌گیرد.


از سرگیری پروازهای بین المللی ازبکستان

دولت ازبکستان اعلام کرد این کشور از امروز 15 ژوئن پروازهای بین‌المللی را مجددا آغاز می‌کند.  بر اساس تصمیم کمیسیون ویژه، پروازهای بین‌المللی با کشورهای دارای وضعیت خوب بهداشتی انجام می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، کارمندان نمایندگی‌های سیاسی و کنسولگری‌های کشورهای خارجی و اعضای خانواده‌های آنها، کارشناسان شرکت‌های خارجی و دیگر سازمان‌ها فعال در چارچوب طرح‌های سرمایه‌گذاری، افراد دارای خویشاوندان در خارج، شهروندان خارجی دارای تابعیت ازبکستان، افراد بدون تابعیت و همچنین شهروندان ازبکستان دو تابعیتی می‌توانند به ازبکستان و از ازبکستان به دیگر کشورها سفر کنند.

علاوه بر این، افراد می‌توانند از ازبکستان به کشورهای خارجی با اهداف تحصیل یا کار پرواز کنند. گفتنی است، پروازها به درجه‌های «قرمز»، «زرد» و «سبز» تقسیم‌بندی می‌شود.

از جمله کشورهای دارای وضعیت خوب بهداشتی مانند ژاپن، کره جنوبی، چین و اسرائیل در رده‌بندی «سبز» قرار گرفتند. اگر مسافران طی 14 روز در این کشورها مقیم بودند، آنها پس از ورود به ازبکستان تحت قرنطینه قرار نمی‌گیرند.

مالزی، تایلند و سنگاپور که تعداد مبتلایان به کروناویروس در این کشورها کاهش یافته است، در رده‌بندی «زرد» قرار گرفتند. اگر مسافران طی 14 روز در این کشورها مقیم بودند، آنها پس از ورود به ازبکستان تحت قرنطینه خانگی قرار می‌گیرند.

بقیه کشورها از جمله امارات متحده عربی، ترکیه، ایران، افغانستان، روسیه و کشورهای دیگر که تعداد مبتلایان به کرونا کاهش نیافته است، در رده‌بندی «قرمز» قرار گرفتند. مسافران این کشورها پس از ورود به ازبکستان طی 14 روز تحت قرنطینه قرار خواهند گرفت.

بر اساس تصمیم کمیسیون ویژه، ترتیب تقسیم‌بندی مناطق ازبکستان به «قرمز»، «زرد» و «سبز» و همچنین کنترل شدید بهداشتی تا اول آگوست سال جاری میلادی حفظ خواهد شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو