پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پهپادهای غیرنظامی زمینه کسب و کار جدیدی فراهم کرده است

تاریخ خبر: // کد خبر: 305860 // // //


پهپادهای غیرنظامی زمینه کسب و کار جدیدی فراهم کرده است

معاون عملیات هوانوری فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز گفت: پهبادهای غیرنظامی راه‌های جدید کسب و کار و تفریح را برای مردم فراهم کرده است.


پهپادهای غیرنظامی زمینه کسب و کار جدیدی فراهم کرده است

علی‌‍‌اصغر واصل دوشنبه ۲۶ خرداد در آیین افتتاح سومین همایش آشنایی با قانون و مقرارت پهبادهای غیرنظامی ویژه حوزه کشاورزی در شیراز بیان کرد: پیش از این همایش دو کارگاه تخصصی ویژه تصویر برداری و فیلمبرداری با پهبادها در شیراز برگزار شده است.

او ادامه داد:  انسان از ابتدای خلقت تمایل به پرواز داشته به مرور زمان برای گستردگی صنعت هوانوردی تلاش کرده است. با افزایش پروازها نیاز به ایجاد قوانینی برای جلوگیری از حوادث غیرمترقبه احساس شد و به همین دلیل سازمان هواپیمایی به عنوان یکی از قدیمی ترین سازمان‌های بین المللی دنیا تاسیس شد.

معاون عملیات هوانوری فرودگاه شهید دستغیب شیراز با بیان اینکه امروز پهبادها به واسطه صنعت تجاری شناخته شده‌اند، فعالیت در عرصه‌های تصویر برداری، نقشه برداری، مباحث تجاری، کشاورزی، آتش نشانی، مناطق صعب العبور و…را  از جمله کاربردهای پهبادها عنوان کرد و گفت: در ایران این موضوع به شکل حرفه‌ای دنبال می‌شود و شرکت‌هایی در این حوزه فعالیت می‌کنند.

واصل همچنین با بیان اینکه افزایش تعداد پهبادها موجب شد تا قوانین بیمه‌ای و امنیتی برای آنها تدوین شود، گفت: در سازمان هواپیمایی کشوری و در دفتر مقررات ایمنی هوانوردی دستورالعمل‌های فعالیت ریز پرنده‌ها به تصویب شورای عالی امنتی ملی رسیده و لازم الاجراست.

معاون عملیات هوانوردی فرودگاه شیراز یادآور شد: نظارت بر پهبادها به دفتر پرنده‌های فوق سبک سپرده شده است.

اشرف زاده، نماینده مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه این استان پیشرو در تامین پهبادهای سمپاش و پرنده بوده است، گفت: تیم سازمان مکانیزاسیون فارس سالانه در امر سمپاشی مزارع برای صرفه جویی در وقت برنامه‌ریزی می‌کند.

او با یادآوری این موضوع که طی سالهای گذشته مرکز توسعه مکانیزاسیون جهاد کشاورزی، کار با پهبادها را پیگیری و مجوزها را صادر کرده است، افزود: امروز خرید و فروش دستگاههای پهباد تنها از طریق سامانه مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی امکان پذیر است.

اشرف‌زاده با بیان اینکه سال گذشته به ٨ طرح خرید سمپاش پهباد، تسهیلات کم بهره ۴ درصدی دادیم، گفت: متقاضیان برای خرید دستگاه سمپاش به اداره جهاد کشاورزی شهرستان‌ها مراجعه کنند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو