پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توقیف یک‌هزار و ۹۱۷ دستگاه خودرو سواری در فرودگاه شیراز

تاریخ خبر: // کد خبر: 305886 // // //


توقیف یک‌هزار و ۹۱۷ دستگاه خودرو سواری در فرودگاه شیراز

فرمانده پلیس فرودگاه‌های استان فارس گفت: در سال گذشته تعداد یک‌هزار و ۹۱۷ دستگاه خودرو سواری دارای دستور قضایی در فرودگاه شیراز شناسایی و توقیف شد.


توقیف یک‌هزار و ۹۱۷ دستگاه خودرو سواری در فرودگاه شیراز

سرهنگ اسد زراعت‌گر فرمانده پلیس فرودگاه‌های استان و فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز گفت: در تداوم اجرای کنترل امنیتی خودرو‌های ورودی به فرودگاه شیراز، ماموران پلیس فرودگاه موفق شدند در سال گذشته تعداد یک‌هزار و ۹۱۷ دستگاه خودرو سواری دارای دستور قضایی را شناسایی و توقیف کنند.

او افزود: در ۳ ماهه نخست امسال نیز تعداد ۳۹۱ دستگاه خودروی دارای دستور قضایی توقیف و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل شده است.

سرهنگ زراعت‌گر با بیان اینکه شهروندان عزیز باید بدانند که رعایت قوانین، امنیت و آسایش مردم و برخورد با جرائم اولویت ماموریتی ما بوده و پلیس فرودگاه با استفاده از نیرو‌های مجرب و آموزش دیده و با به‌کارگیری دستگاه‌های کمک بازرسی و تجهیزات پیشرفته اقدام به شناسایی افراد سود‌جو، فرصت‌طلب متخلف و مجرمین می‌کند و اجازه هیچ‌گونه تحرکی به افراد متخلف و قاچاقچی را نخواهد داد.

در سه ماهه نخست امسال ۳۰ میلیون ریال کالای قاچاق در فرودگاه شهید دستغیب شیراز کشف و ضبط شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال بوده، تقریبا ۷۰ درصد کاهش داشته است.

او افزود: همچنین در همین مدت بالغ بر ۱۴۵ میلیارد ریال ارز قاچاق کشف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۹ میلیارد و ۸۴۶ میلیون ریال بوده است افزایش ۱۴ برابری داشته است.

سرهنگ زراعت‌گر با بیان اینکه در سال ۹۷ کشفیات کالای قاچاق ۳۰ میلیارد و ۱۶۴ میلیون و ۴۷۵ هزار ریال بوده است، افزود: سال ۹۸، ۲۱ میلیارد و ۷۰ میلیون و ۵۶۰ هزار ریال کالای قاچاق کشف شد که نسبت به سال ۹۷، شاهد کاهش ۳۰ درصدی بوده‌ایم.

سرهنگ زراعت‌گر از کشف ۳۸ میلیارد و ۱۷۲ میلیون و ۹۸۰ هزار ریال قاچاق ارز در سال ۹۷ خبر داد و گفت: سال گذشته ۴۶ میلیارد و ۲۴۸ میلیون و ۹۸۰ هزار ریال ارز قاچاق کشف شد که این آمار نسبت به سال ۹۷، ۲۱ درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز ادامه داد: با توجه اطلاع‌رسانی مسافرین قبل از ورود به گیت‌های پلیس خوشبختانه در یک سال گذشته کشفیاتی مبنی بر طلای قاچاق نداشتیم.

او، میزان کشفیات انواع مواد مخدر که به روش‌های متفاوت ازجمله جاسازی‌های پیچیده در وسایل همراه، جاسازی در بدن به روش بلع و .. بوده را در سال ۹۸ بالغ بر ۷۰ کیلو ۱۵۸ گرم اعلام کرد و گفت: با چهره‌زنی و دقت عمل مأموران در گیت‌های بازرسی این کشفیات محقق شده که نسبت به سال ۹۷، که ۴۰ کیلو ۸۹۹ گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده این آمار ۷۱ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ زراعت‌گر بیان کرد: در سال گذشته مقدار ۷ هزار و ۳۵۰ سی سی شربت متادون، ۲۱ هزار و ۸۹۲ قرص متادون و ترامادول نیز کشف شد.

رئیس پلیس فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز تصریح کرد: همچنین در سه ماهه نخست امسال مقدار تقریبی ۳ کیلو و ۷۰۶ گرم انواع مواد مخدر اعم از سنتی و صنعتی کشف شد.

سرهنگ زراعت‌گر با بیان اینکه پیشگیری از خروج مواد مخدر از مرز‌های هوایی یکی از وظایف ذاتی پلیس فرودگاه است، گفت: کشفیات یادشده به ترتیب شامل تریاک، هروئین، حشیش و … است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو