پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمادگی فرودگاه زنجان جهت استفاده و بهره‌برداری فعالان اقتصادی برای صادرات

تاریخ خبر: // کد خبر: 305967 // // //


آمادگی فرودگاه زنجان جهت استفاده و بهره‌برداری فعالان اقتصادی برای صادرات

رییس کمیسیون حمل و نقل و بیمه اتاق بازرگانی زنجان گفت: قرارگیری ۵۰ درصد جمعیت، تولید، مصرف و امکانات کشور در شعاع ۴۰۰ کیلومتری استان زنجان، یک ظرفیت عظیم و بالقوه و موقعیت مناسب برای تبدیل شدن زنجان به منطقه لجستیک شمال‌غرب کشور محسوب می‌شود.


آمادگی فرودگاه زنجان جهت استفاده و بهره‌برداری فعالان اقتصادی برای صادرات

محسن عطائیان روز دوشنبه در جلسه کمیسیون حمل و نقل و بیمه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان افزود: ایجاد شهرک لجستیک در زنجان با توجه به زیرساخت‌ها و امکانات موجود در منطقه شمال‌غرب، یک فرصت مطلوب برای استان زنجان است. وی تصریح کرد: بر اساس این ظرفیت‌ها از لحاظ موقعیت جغرافیایی و زیرساخت‌ها، تبدیل استان زنجان به مرکز لجستیک منطقه شمال‌غرب کشور از سوی رییس‌جمهوری در سفر استانی مطرح شده است.

عطائیان اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا در ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت امسال بر روند کار این کمیسیون و حوزه حمل و نقل استان، بی‌تاثیر نبوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان نیز گفت: بیش از چهار هزار دستگاه ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین حمل و نقل در این استان وجود دارد.

علی مدقالچی افزود: عمر اکثر این ماشین‌آلات از میانگین کشوری بالا نبوده و به این جهت، تجهیزات مطلوبی در اختیار استان زنجان است. وی با اشاره به مصوبه دولت و سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ورود کِشنده‌های دست دوم با استفاده از تخفیفات گمرکی، اظهار داشت: در صورت اجرایی شدن این مهم، کمک شایانی به حمل و نقل در کشور و استان زنجان خواهد شد.

مدقالچی خاطرنشان کرد: در حمل و نقل از مبدا استان زنجان به سایر نقاط کشور هیچگونه مشکلی وجود نداشته و ظرفیت زنجان در این حوزه، هنوز اشباع نیست. معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: شاید در برخی از مقاطع بسیار کوچک، محدودیت حمل بار وجود داشته باشد ولی این محدودیت‌ها مستمر و همیشگی نیست.

عبدالرضا کشاورز، معاون امور گمرکی اداره کل گمرک استان زنجان نیز با اشاره به آمادگی گمرک برای همکاری در راستای توسعه حمل و نقل و صادرات از این استان، گفت: گمرک به‌ویژه در زمان شیوع بیماری کرونا به صورت شبانه‌روزی در حال انجام کار است و با وجود کمبود نیروی کار حتی در زمان تعطیلات عید نوروز نیز برای معطل نشدن صادرات استان زنجان، پای کار بود.

سعید رمضانلو، معاون فرودگاه زنجان نیز با اشاره به لغو پروازها به دلیل شیوع بیماری کرونا از مسیر زنجان به مشهد و سایر مقصدها، گفت: ظرفیت فرودگاه زنجان جهت استفاده و بهره‌برداری فعالان اقتصادی برای صادرات، آماده بوده و تجهیزات خوبی برای فرودگاه زنجان طی سال‌های گذشته خریداری شده که حتی امکان پرواز در زمستان را نیز مهیا کرده است.

کریمی، معاون راه‌آهن شمال‌غرب ایران نیز با اشاره به همکاری مناسب گمرک و راه‌آهن برای صادرات کالاهای تولیدی استان زنجان در زمان شیوع بیماری کرونا، گفت: با توجه به بازگشایی مرز بازرگان از ۱۵ خردادماه، طی ماه‌های گذشته، سنگینی صادرات بر دوش راه‌آهن بوده است.

نوسازی ناگان حمل و نقل استان و مشکلات پیش روی آن، مشکلات تامین لوازم یدکی مورد استفاده رانندگان و مشکلات حمل و نقل شهری، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو