پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قوانین کشورهای اروپایی برای ورود مسافران خارجی

تاریخ خبر: // کد خبر: 305969 // // //


قوانین کشورهای اروپایی برای ورود مسافران خارجی

هم‌زمان با برداشته شدن تدریجی محدودیت‌های کرونایی، برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنان قوانین و مقررات سخت‌گیرانه خود را برای ورود مسافران و پروازهای خارجی اجرا و اعمال می‌کنند.


قوانین کشورهای اروپایی برای ورود مسافران خارجی

به نقل از رویترز، از آنجا که کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن به توافقی برای بازگشایی تدریجی مرزهای خود و برقراری مجدد پروازها دست یافته‌اند، با این حال کشورهای مختلف این قاره سبز همچنان قوانین و مقررات مختلفی در خصوص محدودیت‌های مربوط به پاندمی کرونا و بیماری کووید ۱۹ را اعمال و اجرا می‌کنند که در زیر به مروری بر برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

اسپانیا:

اسپانیا همچنان تا تاریخ ۲۱ ژوئن اجازه ورود گردشگران و توریست‌های خارجی را به داخل خاک این کشور نخواهد داد که البته جزایر متعلق به اسپانیا از این قانون مستثنی خواهد بود.

یونان:

یونان نیز برای آن دسته از مسافرانی که از فرودگاه‌های ۸ کشور عضو اتحادیه اروپا قصد ورود به این کشور را دارند، همچنان قانون قرنطینه اجباری را اجرا می‌کند.

جمهوری چک:

جمهوری چک نیز با دسته‌بندی کشورهای مختلف با رنگ‌های مختلف سفید، زرد، نارنجی و قرمز، ورود مسافرانی را که از کشورهای قرمز و نارنجی همچون پرتغال و سوئد می‌آیند، ممنوع کرده است .

دانمارک:

دانمارک نیز به گردشگران و مسافرانی را که از کشورهای پاک و کم‌خطر همچون ایسلند ، آلمان و نروژ می‌آیند، اجازه ورود خواهد داد اما برای مسافران برخی دیگر از کشورهای پرخطرتر همچون سوئد قانون حداقل ۶ شب اقامت و قرنطینه اجباری با نظارت دقیق را اعمال می کند.

بریتانیا:

بریتانیا نیز همچنان قانون دو هفته قرنطینه اجباری را برای مسافران پروازهای ورودی به خاک این کشور اجرا می‌کند.

بر اساس آماری که پارلمان اروپا سال گذشته منتشر کرد، تا پیش از بحران پاندمی کرونا به طور متوسط ۳.۵ میلیون نفر هر روزه از مرزهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا عبور کرده و در رفت و آمد بودند که از این تعداد حدود ۱.۷ میلیون نفر از آنها برای کار و فعالیت‌های شغلی خود به کشورهای مختلف این منطقه سفر می‌کردند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو