پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | موشک خصوصی ژاپنی شکست خورد

تاریخ خبر: // کد خبر: 305971 // // //


موشک خصوصی ژاپنی شکست خورد

شکست دیروز موشک ژاپنی در رسیدن به فضا که توسط یک شرکت خصوصی ساخته شده بود، نشان داد صنعت پرواز فضایی خصوصی ژاپن هنوز در روزهای آغازین خود است و شرکت‌های فضایی خصوصی ژاپنی با مشکلات ساخت و پرتاب موشک‌های خود به فضا دست و پنجه نرم می‌کنند.


موشک خصوصی ژاپنی شکست خورد

صنعت پرواز فضایی خصوصی در ژاپن حتی با برخی از نشانه‌های اولیه موفقیت همچنان در تلاش برای پیشرفت است. روز گذشته موشک “MOMO-۵” محصول شرکت “Interstellar Technologies” پس از پرتاب از هوکایدو در بامداد ۱۴ ژوئن نتوانست به فضا برسد و اندکی پس از پرتاب سقوط کرد.

شرکت سازنده گفت: موتور موشک در وضعیت اضطراری به صورت دستی ۷۰ ثانیه پس از پرتاب متوقف شد.

این شرکت، مشکلی که امنیت پرتاب را تهدید می‌کرد، عنوان کرد و گفت که گمان می‌کند که یک دهانه سوختی آسیب دیده مقصر این اتفاق بوده است. در تصاویر منتشر شده از این پرتاب دیده می‌شود که موشک همان لحظات اولیه پرتاب دچار مشکل شده و خیلی زود کنترل خود را از دست می‌دهد.

این شرکت یک بار در سال ۲۰۱۹ موفق شده است با موشک “MOMO-۳” به فضا برسد و هدف نهایی آن استفاده عادی و روتین از موشک‌ها به روشی است که باعث شود بتوان محموله‌ها را ارزان به مدار زمین فرستاد.

شکست موشک “MOMO-۵” قطعاً پایان این پروژه نیست. شرکت ژاپنی در حال ساخت یک موشک دیگر است و قول داده است که از نتایج “MOMO-۵” درس بگیرد.با این حال، این موضوع نشان می‌دهد که پرواز خصوصی فضایی چقدر چالش برانگیز است و حتی با چند تجربه پرتاب موفق نمی‌توان گفت که همه چیز تمام شده است.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو