پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز هواپیماهای راهبردی آمریکایی در نزدیکی سن‌پترزبورگ

تاریخ خبر: // کد خبر: 306234 // // //


پرواز هواپیماهای راهبردی آمریکایی در نزدیکی سن‌پترزبورگ

طبق اطلاعات پنتاگون، دو فروند بمب‌افکن راهبردی آمریکایی که توانایی حمل سلاح هسته‌ای را دارند، روز دوشنبه پروازهای طولانی را در آسمان دریای بالتیک و در فاصله نزدیکی از شهر سن‌پترزبورگ روسیه انجام دادند.


پرواز هواپیماهای راهبردی آمریکایی در نزدیکی سن‌پترزبورگ

وزارت دفاع آمریکا اعتراف کرد که بمب‌افکن‌های راهبردی آمریکایی که توانایی حمل سلاح هسته‌ای را دارند، روز دوشنبه پروازهایی را در نزدیکی شهر سن‌پترزبورگ روسیه انجام دادند.

طبق اطلاعات پنتاگون ، دو فروند بمب افکن راهبردی آمریکایی ” B-52H  Stratofortress که از پایگاه هوایی مینوت در ایالت داکوتای شمالی به پرواز در آمده بودند، روز دوشنبه پروازهای چند ساعته ‌ای را در آسمان منطقه دریای بالتیک انجام دادند. این هواپیماها بر فراز ریگا- پایتخت جمهوری لتونی، تالین-پایتخت استونی و همچنین بر فراز جزیره “وایندلون” استونی در خلیج فنلاند پرواز کردند که شهر سن پترزبورگ روسیه تقریباً در فاصله 180 کیلومتری آن واقع شده است.

بر اساس این اطلاعات، این پرواز در چارچوب همکاری ‌های نظامی مشتک با فرانسه و انگلیس و در چارچوب مأموریت ‌های ناتو برای گشت زنی در حریم هوایی کشورهای منطقه دریای بالتیک صورت گرفته است.

ضمن اینکه، روز گذشته گزارش شده بود که در جریان تمرینات نظامی-دریایی کشورهای عضو ناتو در دریای بالتیک تحت عنوان BALTOPS-2020 ، بمب افکن راهبردی ” B-52H “Stratofortress آمریکا روز دوشنبه در نزدیکی منطقه کالینینگراد روسیه حدود سه ساعت پرواز کرد.

در همین زمان، حداقل چهار هواپیمای نظامی ناتو نیز مأموریت ‌های مشابهی را در نزدیکی مرزهای غربی روسیه انجام دادند.

در همین رابطه، وزارت دفاع روسیه نیز روز دوشنبه گزارش داد که جنگنده‌های سوخو-27 نیروهای هوا-فضای این کشور مجبور شدند تا برای همراهی بمب‌افکن‌های راهبردی آمریکایی و هواپیماهای شناسایی ناتو بر فراز دریای بالتیک به هوا برخاسته و آنها را از خطوط مرزی روسیه دور کنند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو