پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمریکا با کدام پهپاد علیه روسیه جاسوسی می‌کند؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 306252 // // // //


آمریکا با کدام پهپاد علیه روسیه جاسوسی می‌کند؟

نیروی هوایی آمریکا در اروپا اعلام کرده برای تقویت عملیات جاسوسی ناتو علیه ارتش روسیه در منطقه بالتیک برای نخستین بار شماری از پهپاهای خود را به استونی اعزام خواهد کرد.


آمریکا با کدام پهپاد علیه روسیه جاسوسی می‌کند؟

پهپادهای «ام کیو-۹ ریپر» آمریکا برای نخستین بار برای کمک به عملیات تجسسی ناتو علیه روسیه و پوشش هوایی مطلوب، در پایگاه هوایی «آماری» در استونی مستقر می‌شوند.به نوشته وبگاه «استرایپس» نیروی هوایی آمریکا مستقر در اروپا با اعلام این خبر افزود که پهپادهای ام کیو-۹ ریپر مستقر در پایگاه هوایی «میروسلاویچ» در  شمال غربی لهستان به استونی اعزام می‌شوند. این جابجایی نیروهای ناتو را در عملیات جاسوسی در منطقه بالتیک، بخشی که ارتش روسیه حضور فعالی دارد تقویت می‌کند.

 نیروی هوایی آمریکا مستقر در اروپا به دلایل امنیتی از ذکر شمار پهپادها و نیروهای اعزامی به استونی خودداری کرده است. این پهپادها از سال ۲۰۱۸ در لهستان بودند و البته برای مدتی نیز با پرواز از لهستان در رومانی ماموریت‌هایی انجام دادند. نیروی هوایی آمریکا در اروپا اعزام این پهپادها به استونی را «موقتی» عنوان کرده است.

ام‌کیو-۹ ریپر با قابلیت حمل موشک و دارای امکان کنترل از راه دور و سامانه‌های تجسسی در نیروی هوایی آمریکا در حال فعالیت است.

نیروهای دفاع ساحلی متعلق به ناوگان «بالتیک» نیروی دریایی روسیه روز یکشنبه  در واکنش به رزمایش ناتو  با استفاده از موشک‌های «اسکندر»، حمله‌ای موشکی را شبیه‌سازی کردند.  ناوگان بالتیک در بیانیه‌ای  اعلام کرد،  حمله موشکی  شبیه‌ سازی شده با استفاده از واحدهای تاکتیکی عملیاتی اسکندر انجام شد. این اقدام در پاسخ به رزمایش مشترک نیروهای «پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) در دریای بالتیک که از ۷ ژوئن (۱۸ خرداد) آغاز شده و تا ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد) نیز ادامه خواهد داشت، ترتیب داده شد.

از سوی دیگر آمریکا و لهستان نیز در حال انجام رزمایش مشترک جداگانه‌ای با حضور ۴ هزار نیروی آمریکایی و ۲ هزار نیروی لهستانی هستند که از ۵ ژوئن آغاز شده و تا ۱۹ ژوئن ادامه خواهد داشت.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو